mardiniletisimgazetesi mardin iletişim gazetesi mardin iletisim gazetesi
 
ANASAYFAYA DÖN
01 Kasım 2013 Cuma Saat 11:18
“Bilinçli Genç Mutlu Genç” projesi
Sabancı Vakfı Toplumsal Gelişim Hibe Programı kapsamında desteklenen ve Mardin Ortak Kadın İşbirliği Derneği tarafından Trabzon Kadın Yaşam Derneği, Mardin İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ortaklıkları ile yürütülen “Bilinçli Genç Mutlu Genç” projesi açılış toplantısı yapıldı.

31 Ekim 2013 tarihinde Mardin Otel’de gerçekleştirilen toplantıya proje yürütücüsü kurum ve ortaklarının yanı sıra, yerel yönetim, kamu ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler katıldı. 

Projede Öğrenciler, Öğretmenler ve Ailelere Ulaşılacak 

“Bilinçli Genç Mutlu Genç” projesi 14-18 yaş arasındaki gençlerin güçlenmesini amaçlıyor. İlk uygulaması, proje ortağı kurum Trabzon Yaşam Kadın Merkezi Derneği tarafından Trabzon’daki liselerde gerçekleştirilen proje, ilk kez Mardin’e yaygınlaştırılıyor. 

Proje kapsamında, Kızıltepe Mezopotamya Anadolu Lisesi ve Kız Meslek Lisesi’ndeki toplam 400 gence üreme sağlığı, aile içi iletişim ve toplumsal cinsiyet eğitimleri verilecek. İki lisede kurulan “gençlik masaları” ile gençlerin kendilerini ifade etmeleri ve ihtiyaç duydukları konularda rehber öğretmenler desteği ile bilgi alması sağlanacak. 

Projede gençlerle en çok etkileşimde bulunan öğretmenlerin yanı sıra ailelerle de çalışmalar yürütülecek. 2 lisede bulunan 30 öğretmen ve idareci ile deneyim paylaşım toplantıları yapılırken, ailelere yönelik gençlerle iletişim konularında bilgilendirme çalışmaları yapılacak. 

Sabancı Vakfı Toplumsal Gelişme Hibe Programı Hakkında 

Sabancı Vakfı, Toplumsal Gelişme Hibe Programı ile kadınlar, gençler ve engellilerin topluma eşit fırsatlarla aktif katılımlarını destekleyen girişimlere katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Sabancı Vakfı, bu amaç doğrultusunda; kadın, genç ve engelli alanında çalışan sivil toplum kuruluşlarının geliştirdikleri projeleri destekliyor. 2008 yılından bu yana hibe programı kapsamında desteklenen 37 proje, Türkiye’nin 72 ilinde yürütüldü. Mardin Ortak Kadın İşbirliği Derneği de, “Bilinçli Genç Mutlu Genç” projesi ile Sabancı Vakfı’nın 2013- 2014 döneminde Toplumsal Gelişme Hibe Programı kapsamında desteklediği 9 kurumdan biri olmaya hak kazandı.

GAZETE SAYFALARI

RESMİ İLANLAR
SONDAKİKA HABERLER!

GÜNÜN GAZETESİ
YAZARLAR     ÇOK OKUNANLAR
ÇOK OKUNANLAR

İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
03:17 05:11 12:34 16:24 19:38 21:16
  28 Temmuz 2014 07:11 Anasayfam Yap Favorilerime Ekle İletişim Künye Ziyaretçi Defteri Sitene Ekle
milhaber – mil
Reklam - İletişim - İnsan Kaynakları - Yayın İlkeleri - MOBİL
Tüm Hakları Saklıdır © 2004-2011 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.