İmamlardan Görmez’e Destek – Mardin İletişim Gazetesi
DOLAR
9,3563
EURO
10,8927
ALTIN
531,72
BIST
1.418
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Mardin
Parçalı Bulutlu
21°C
Mardin
21°C
Parçalı Bulutlu
Çarşamba Az Bulutlu
22°C
Perşembe Az Bulutlu
22°C
Cuma Az Bulutlu
23°C
Cumartesi Az Bulutlu
23°C

İmamlardan Görmez’e Destek

İmamlardan Görmez’e Destek
19.01.2016
0
A+
A-

Mardin’de Diyanetsen öncülüğünde, Mardin müftülüğünde bir araya gelen imamlar Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e destek açıklamasında bulundu.
Mardin Müftülüğü girişinde bir araya gelen imamlar ”Dinime, Diyanetime dokunma” pankartı açtı.
Diyanet Sen Mardin Şube Başkanı Abdulkadir Kurtuluş’un Okuduğu basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi, “Muhterem müftülerim, hocalarım, Seydalarım, mollalarım ve üstatlarım;
Kıymetli STK temsilcileri, mensupları ve katılımcılar;
Bugün burada, hepimiz milletçe değerlerimize ve sembollerimize sahip çıktığımızı cümle aleme göstermek için burada toplanmış bulunuyoruz.
Dünyanın emperyalist süper güçleri İslam dünyasını yeniden istila etmek, milletimizi ırk, dil, mezhep ve kültürel açıdan birbirine kırdırmak, tali ihtilafları abartarak bizi birbirimize düşman kılmak ve parçalayarak yönetmek için yeni bir fitne ateşini yakmaya başlamıştır.
İslam coğrafyası maalesef dış işgaller, iç savaşlar, dikta rejimler, kitlesel göçler ve sefaletler ile inim inim inlemektedir.
Bu acılı ve kırık tablonun bir de felsefi ve kültürel boyutu vardır; karanlık aydınlar, satılık kalemler ve köle ruhlu şarlatanlar saldırmaya devam etmektedir.
Fırsat buldukça da, müslümanların kutsallarına, inanç değerlerine, tarihi şahsiyetlerine ve yüce sembollerine saldırmaktan geri kalmazlar.
Bunun son örneklerinden biri de, Diyanet İşleri Başkanımız muhterem Mehmet Görmezi ve Diyanet Kurumunu karalama teşebbüsleridir.
Bilgeliği, ilmi derinliği ve meselelere vukufiyeti yanında tam bir dava adamı olan Başkanımızı şer cephesine asla yedirtmeyeceğiz.
Başkanımıza hürmet, muhabbet ve itimadımızın tam olduğunu buradan ilan etmek istiyoruz.
Ülkemiz, son yıllarda tüm İslam alemi ve mazlumlar için bir umut ve sığınma limanı haline gelmiştir. Bunda Diyanet Kurumunun ve Başkanımızın önemli bir yeri ve katkısı bulunmaktadır.
Normal şartlarda bir araya gelmeleri mümkün olmayan iç ve dış tarafların derin, paralel, çapraz ve kirli saldırılarını milletçe görüyor ve biliyoruz.
Diyanet kurumunun ve Reisinin, milletin değerlerini yüceltme ve İslam dinini doğru anlatma hususunda birikimli, donanımlı ve açık sözlü olması bizleri mutlu kıldığı oranda şer güçlerini de çıldırtmaktadır.
Diyanetimizin tüm çalışmaları ve Reisimizin yaşamı açık, hukuki ve kamuoyu önünde cereyan etmektedir. Allah’a şükürler olsun ki Diyanet camiası olarak milletimizi utandıracak ve başımızı öne eğecek bir duruma düşmeye müsaade etmedik ve etmeyeceğiz.
Birkaç gün önce, dine ve dindarlara karşı düşmanca tutumuyla malum olan bazı ulusalcı ve kimi paralelci gazete müsveddeleriyle, aydın bozuntularının önce içeride ve sonra da dış medyada Diyanet Kurumunu ve Reisini iftiralarla ve çarpıtmalarla karalamaya çalışmasını esefle ve üzüntüyle izledik.
Mardin Diyanet Sen olarak; Bu şer cephesine malzeme taşıyan ve kelimelerle oynayarak anlam saptırması üzerinden camiamıza ve kurumumuza iftira ve karalamada bulunanları şiddetle kınıyoruz.
Herkesin herkesi eleştirme hakkı vardır. Ancak hiç kimsenin iftira ve karalamayı eleştiri diye bize yutturmasına müsaade edemeyiz. Bunlar kötü niyetli ve düşmanca bir davranış içindedirler.
Sapkın, çarpık, yorum ve değerlendirmeler, topluma Diyanetin görüşü olarak takdim edilemez.
Bu nedenle kendilerini samimi ve ciddi bir tövbeye davet ediyoruz.
Vatanlarını yabancılara şikayet edenler bilmelidir ki “Vatanlarını yaşanmaz bilenler, vatanlarını yaşanmaz kılanlardır.”
Charlie Hebdo Dergisi’ne yapılan saldırıları ‘Fransa çocuklarına ağlıyor’ diyerek manşet yapanlar İstanbul’da yaşanan saldırı için ‘katliam ülkesi’ diyebiliyor.
Kendilerine Türkiye’den daha yakın gördükleri o ülkenin dergisi bugün sahillerimizde can veren Aylan bebeğin karikatürünü çizip “Aylan bebek büyüseydi, o da bir tacizci olurdu” diyecek kadar İslam’a, Müslümanlara karşı bir linç girişimi içindeler.
Diyanet’e, Kuran Kurslarına ve Suriyeli minnacık Aylan bebeğe saldıranların beslendikleri kaynak birdir.
Biz, milletimizin dünya ve ahiret saadetini teminle vazifeli Diyanet mensupları olarak; tek bir sesle şunu söylüyoruz;
Hilelerle, tuzaklarla milletimizi istikametinden etmeye, çocuklarımızı ahlak ve meşruiyet dışına itmeye çalışanlara, Müslümanları dış güçlere ve gayri Müslimlere şikayet edenlere, mahallemizin ve sokaklarımızın çukurlarla ve patlayıcılarla yaşanmaz kılanlara karşı birlik ve kardeşlik ruhu içinde davranmaya devam edeceğiz.
Diyanet İşleri Başkanlığı’na çamur at izi kalsın, diyenlerin çoğaldığı, şer için konuşanların günden güne arttığı bu günlerde, dünyanın en ücra yerlerine hizmeti taşıyan Diyanetine sahip çık!
Hiçbir strateji, Müslüman kanının dökülmesini önlemekten daha değerli değildir. Hiçbir siyaset, Müslümanların parçalara ayrılarak birbirini katletmesini önlemekten daha önemli değildir” diyen Diyanetine ve Reisine sahip çık!
Sokakların ateş çemberine dönüştüğü, mayınlı arazinin artık metropoller olduğu, hendeklerin kazıldığı bu ülkede gençliğe sahip çıkmaya çalışan Diyanetine sahip çık!
“Allah’tan ülkelerimizi ve toplumlarımızı mezhepçi fitnelerin şerrinden, İslam düşmanlarının şerrinden muhafaza buyurmasını niyaz ederim” diyen Diyanet İşleri Başkanı’na sahip çık.
Bugün Diyanet’e yapılan bu saldırlar bize doğru yolda olduğumuzu, hedeften sapmadan İslam ve İman hakikatleri yolunda ilerlediğimizi göstermektedir.
Unutmayın! siz doğru iseniz şer odakları size her zaman saldıracaklardır.
Türlü kumpaslarla Diyanet İşleri Başkanlığı’na ve onun başkanına yönelik yıpratma ve itibarsızlaştırma kampanyasını görüyor, Diyanet alanında etkili ve yetkili sendika Diyanet-Sen olarak ‘Diyanetime Dokunma- Diyanetine Sahip Çık’ diyoruz.
Katılımınızdan dolayı Allah Hepimizden razı olsun” dedi.

Vehap Erdoğan

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Mardin İletişim Gazetesi. 0482 212 67 36. 13 Mart Mah. Çağdaş Sk. Dörtmevsim Apt. altı, 47200 Artuklu/Mardin