DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Bebeğini kucağına alacağı günün hayaliyle yaşıyor

Midyat ilçesinde yaşayan Ayşe Durmaz, hidrosefali hastası çocuğunu kucağına alacağı günün hayaliyle yaşıyor.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Bebeğini kucağına alacağı günün hayaliyle yaşıyor

Yayvantepe Mahallesi’nde yaşayan Süleyman ve Ayşe Durmaz çiftinin 10 ay önce Ramazan adını verdikleri çocukları dünyaya geldi. Erken doğumla dünyaya gözlerini açan Ramazan’ın hidrosefali (beyinde su toplaması) hastası olduğu belirlendi. Küçük Ramazan, 9 ayda 5 ameliyat geçirmesine rağmen henüz sağlığına kavuşamadı.
Yaşadıklarını AA muhabirine Kürtçe anlatan anne Ayşe Durmaz, çocuğunun ramazan ayında dünyaya geldiğini, bu nedenle adını Ramazan koyduklarını söyledi.
Ramazan’ın 3 ay yoğun bakım servisinde kaldığını, 9 ayda Diyarbakır ve Batman’da 5 ameliyat geçirdiğini dile getiren Durmaz, “Oğlumun kafası sürekli su topladığı için şişiyor. Hiç gülmüyor, tepki vermiyor, sadece yatıyor, uzanıyor. Başı vücudundan daha büyük olduğu için yastıksız taşıyamıyoruz. Bebeğimi 10 aydır kucağıma alamadım. Tek duam, oğlumun sağlığına kavuşması” dedi.
Durmaz, bebeklerinin rahatsız olması nedeniyle tır şoförü olan kocasının işini bırakmak zorunda kaldığını anlatarak, oğlunun tedavisi için yetkililerden destek istedi.
Babaanne Behiye Durmaz, oğlunun çalışamadığını, torununun tedavisi için büyükbaş hayvanlarını sattığını söyledi. Zor günler geçirdiklerini aktaran Durmaz, en büyük özleminin torununu kucağına alıp sevmek olduğunu belirtti.
Durmaz, “Onun gibi 10 aylık bebekler emekliyor. Torunumun sağlığına kavuşması için elimizden bir şey gelmiyor” dedi.