DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Hayırseverler okul için bir arada

Kızıltepe ilçesinde 24 derslikli fen lisesi yaptırmak için hayırsever iş adamları bir araya geldi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Hayırseverler okul için bir arada

Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş’in girişimiyle Kızıltepe Öğretmen Evinde düzenlenen toplantıya Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, ilgili daire ve okul yapımına katkı sunan hayırseverler katıldı.
Taşkesen, işadamı, oda ve STK temsilcileri ile esnaftan oluşan hayırseverlere katkılarından dolayı teşekkür belgesi verdi.
Taşkesen, güzide nezih topluluğun içinde bulunduğunu ve teşekkür belgesini ilk defa kalabalık sayıdaki hayırseverlerin bir amaç etrafında, bir okul yaptırma hayrı etrafında buluştukları için verdiklerini söyledi.
Hayırsever büyük bir kısmının tek başına bu okulları yaptıracak durumda olduklarını kaydeden Taşkesen, şöyle konuştu:
“Biz istedik ki bir okul yaptırma çatısı altında hemşerilerimizi bir araya getirelim. İnşallah temennimiz bu anlamda söyleyeyim daha büyük ortaklıklara ve bunun neticesinde daha büyük hayırlara vesile olacaklar. Daha büyük hayır işlemelerine vesile olması için de biz, toplantıyı biraz daha geniş tuttuk. Ben, sizin huzurunuzda, kamuoyunun huzurunda hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Bu ilk defa Tokat’tan beri bu projenin üstündeydim. Ama ilk defa burada muvaffak oldum. Üstelik ilk 6 ayımızda bunu gerçekleştirdik. Bize bu hazzı yaşatan hemşerilerimize, başta buradakiler olmak üzere buraya gelemeyen hayırsever hemşerilerimiz de var onlara şükranlarımı sunuyorum. Allah hayırlarını kabul etsin. Hayırlı kazanıp hayırlı yerlere harcamak nasip etsin. Allah sayılarını artırsın diyoruz.”
Ermiş’in başlattığı kampanya kapsamında yaptırılacak ve 24 derslikten oluşacak fen lisesindeki her dersliğe katkı sunan hayırseverlerin isimlerinin verileceği bildirildi.