DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

“İmam Hatip Liseleri Ülkemizin Geleceğidir”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“İmam Hatip Liseleri Ülkemizin Geleceğidir”

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahim Omuk, İmam Hatip Ortaokulları ve İmam Hatip Anadolu Liseleri Müdürleriyle Artuklu İmam Hatip Lisesi Erkek Yurdunda toplantı düzenledi. İl Müdürü Yakup Sarı imam hatip liselerinin ülkemizin geleceği olduğunu söyledi.

Şükürsüz bir nesil yetişiyor
İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, günümüzde yetişen çocukların din öğreniminde yetersiz olduklarını bununla bağlantılı olarak şükürsüz bir nesil yetişmekte olduğunu söyledi.

Mardin Genelinde 17 bin İmam Hatipli
İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, okul müdürlerine, Mardin genelinde 17 binden fazla imam hatipli öğrenci olduğunu bu öğrencilerin geleceğimizi şekillendireceğinin bilincinde olmaları gerektiğini söyledi. Hz. Yusuf´un yaşadığı bir olayı örnek verip, bizlerin de Hz. Yusuf gibi gömleği arkadan yırtılmış bir nesil yetiştirmemizin gerektiğini söyledi. Ahlaklı, değerler kavramını benimsemiş öğrenciler yetiştirmenin en az akademik başarıyı sağlamak kadar önemsenmesi gerektiğine vurgu yaptı. Sarı “ okulu kendi özeliniz, mülkünüz olarak görüp her saniye bunun için çalışmanızı istiyorum. Din ve değerler eğitimi konusunda da öğrencilere rol model olmanız gerekir. Okullarda İHH ile ortak yürütülen Yetim Kardeş projesinin daha çok önemsenmesini, öğrencilerin bu yardımlaşmaya destek olmaya yönlendirilmeleri gerekir. Okullardaki bakım onarıma şu ana kadar 16 milyonluk harcama yapıldı. Bakım ve onarım çalışmalarımız devam edecek. Okullardan görüş ve önerilere her zaman açık olacağız” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı okul müdürlerine yaptıkları güzel çalışmalardan dolayı teşekkür etti.