DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Erbil’de hayatını kaybeden 2 kişi Mardinli

IKBY’nin Erbil kentinin Ankawa semtindeki bombalı saldırıda hayatını kaybeden Türk vatandaşları Mardin’in Derik ilçesi nüfusuna kayıtlı Sadettin Şan ve Bilind Önen oldukları tespit edildi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Erbil’de hayatını kaybeden 2 kişi Mardinli

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) Erbil kentinin Ankawa semtinde Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Başkonsolosluk binasının yakınında gerçekleştirilen bombalı saldırıda hayatını kaybeden iki kişinin kimliklerinin tespit edildiği belirtildi.

Rızgari Hastanesi yetkilileri ve hayatını yitirenlerin yakınlarından alınan bilgilere göre vücutlarının büyük bölümü yandığı için teşhis edilmelerinde zorluk yaşanan cenazelerin Türk vatandaşlarına ait olduğu kaydedildi. Bombalı saldırı kurbanlarından birinin Sadettin Şan (29) diğerinin ise Bilind Önen (34) olduğu belirtildi.

Yakınlarının verdiği bilgilere göre Sadettin Şan, Erbil’de uçak biletlerinin satışını gerçekleştiren bir turizm firmasında çalışıyordu. Uzun süredir Erbil’de çalışan Şan, çevresinde sevilen biri olarak tanınıyordu. Bilind Önen ise inşaat malzemeleri satan bir firmanın Erbil sorumlusu olarak görev yapıyordu. Her iki kişinin de Mardin’in Derik ilçesi nüfusuna kayıtlı oldukları ancak ailelerinin Diyarbakır’da ikamet ettiği vurgulandı.
Gözyaşı ve isyan

Hem yakınları tarafından teşhis hem de gerekli tıbbi incelemenin ardından kimlikleri tespit edilen Şan ve Önen’in cenazeleri, hastane yetkilileri tarafından yakınlarına teslim edildi.

Ölen iki kişinin Türk vatandaşı olduğunun anlaşılması üzerine hastanede bulunan Şan ve Önen’in yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Rızgari Hastanesi morgundan teslim alınan cenazeler gerekli prosedürlerin yerine getirmesinin ardından tahsis edilen iki ambülansla Türkiye’ye doğru yola çıktı. İbrahim Halil Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye geçiş yapacak araçların Habur Sınır Kapısı’nda bekletilen iki ambülansla otopsi için Mardin Devlet Hastanesi’ne götürüleceği belirtildi.

Buradaki işlemlerin ardından defin için Diyarbakır’a sevk edilecekleri öğrenildi.

(AA)