DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Hakimlere meslek içi eğitim

Mardin’de, Ceza Mahkemesi hakimlerine yönelik olarak “Ceza Yargılamasında Hüküm Oluşturma Süreci ve Karar Yazma Teknikleri” konulu meslek içi eğitim semineri düzenlendi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Hakimlere meslek içi eğitim

Bir otelde Türkiye Adalet Akademisi tarafından düzenlenen ve Ceza Mahkemesi hâkimlerine yönelik seminerde konuşan Türkiye Adalet Akademisi Başkan Yardımcısı Mustafa Artuç, bu tür meslek içi eğitimlerin önemli olduğunu ve akademi kurulmadan önce bu tür faaliyetin yapılmadığını belirtti.
Akademinin kurulmasıyla beraber çeşitli faaliyetler yürütüldüğünü belirten Artuç, ” Kurulduğumuz günden bu yana 2 bin savcı ve hakimi eğittik. 2014 yılı Şubat ayından itibaren 26 meslek içi eğitim semineri düzenledik. Düzenlediğimiz bu eğitimlerin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Daha önceden bu eğitimler yapılmıyordu. Bu eğitimler yapılmayınca da meslekte bir süre sonra gerileme oluyor. 2015 yılı içerisinde 28 eğitim planlıyoruz. Bugün Mardin’deki 9’uncu eğitimimizi gerçekleştiriyoruz. Daha önce eğitimlerimizi Ankara’da yapıyorduk. Yerelde de eğitim yapma kararı aldık bu yüzden Mardin’deyiz” şeklinde konuştu.
Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel ise, vatandaşların yargıya bakışını olumlu hale getirebilmek için çaba sarfettiklerini kaydetti.
Özel, “Bugünlerde yargıya güveni arttırabilmek en üst seviye çıkarabilmek bizlerin görevidir. Bu eğitim seminerinin de bu konuda faydalı olcağını düşünüyorum” dedi.
Seminere, Mardin İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, Mardin Jandarma Alay Komutanı Albay Alaaddin Karsavuran, 130 hakim savcı katıldı.