DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

HDP’den dayanışma yemeği

Yayınlanma Tarihi : Google News
HDP’den dayanışma yemeği

Halkların Demokrasi Partisi (HDP) Mardin İl Başkanlığı tarafından düzenlenen dayanışma yemeği Kızıltepe MOVA Salon’da yapıldı.

HDP Eş Genel Başkan Figen Yüksekdağ, Mardin Büyükşehir Belediye başkanı Ahmet Türk ve Februniye Akyol ile Mithat Sancar’ın da aralarında bulunduğu HDP Mardin milletvekilleri adayları Gülser Yıldırım, Erol Dora, Mehmet Ali Aslan, Enise Güneyli ve Nurullah Görhan, Kızıltepe Belediye başkanı İsmail Ası, HDP Mardin il eş başkanları Musa alkan, Aysel Erol, HDP Kızıltepe ilçe eş başkanları Lokman Yaşar, Gazal Batırhan, DBP Mardin İl Eş başkanları Ömer Öcalan, Perihan Ağaoğlu, HDP ve DBP il-ilçe yöneticileri, sivil toplum örgütleri, partililer ve çok sayıda davetli katıldı.
Yemekte konuşma yapan HDP Eş Genel Başkan Figen Yüksekdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi. “AKP hükümeti emin olun yarınını dahi göremiyor, değil ki 8 Haziran sabahını görsün.” diyen Yüksekdağ, “Yatıp kalkıp gördükleri kabusun dehşetiyle partimize saldırıyor. HDP her yükseliş kaydettiğinde AKP haftada bir anket yaptırıyor, sonuçlarını her aldığında partimize bir hücum, bir saldırı hareketi geliştiriyor.” ifadelerini kullandı.
Ağrı Diyadin’de bir komplolarını boşa çıkardıklarını ve silahlarının ellerinde patladığını belirten Yüksekdağ, “Ağrı Diyadin’de halkımız onlara insanlık dersi verdi. Onların unuttuğu insanlığı biz öğreteceğiz onlara. Yaralı ve ölüme terk edilen askerleri, iki canımızın şahadeti pahasına annelerine babalarına gönderdik biz. Ama şunu istemek de hakkımız; annesine de babasına da barış demek ve o barışın sağlanmasını istemek de hakkımız. AKP hükümetinin barış ve çözüm önünde kurduğu bütün engellemelere rağmen, bizim siyasi başarımızın önünde kurduğu bütün engellere rağmen hem o barajı yıkacağız hem de savaş düzenine dönüştürmeye çalıştıkları bu siyaseti değiştirip barışı kazanacağız.” sözlerini kaydetti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tek düşündüğü kendi saltanatı, kendi sarayı olduğunu ifade eden Yüksekdağ, şunları söyledi: “Diyor ki ‘başkanlık bizim genlerimizde var’. Kendisi Osmanlı torunu ya, Osmanlı sultanlarına özeniyor ya, Osmanlı sultanlarını taklit etmeyi 21. yüzyıl siyaseti sanan bir kendinden geçmiş şahsiyet var karşımızda. Ona şunu hatırlatmak istiyorum, kendini sultan sanabilirsin, sultanlığın senin genlerinde var olan bir şey olarak görebilirsin ama unutma ki bu sultanlık sultan Süleyman’a da kalmadı göçtü gitti. Sana da kısmet olmayacak, bunu çok iyi bilsin. O sultanlık, o başkanlık Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kısmet olmayacak. Bunu bildikleri için, partimizin bunu engelleme gücünü çok iyi tanıdıkları için türlü, çeşitli hilelerle savaş ve şiddet siyaseti ile üstümüze geliyorlar.”