DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Kızıltepe’de karma resim sergisi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kızıltepe’de karma resim sergisi

Kızıltepe’de ortaokulu öğrencilerinin yaptığı çalışmaların sergilendiği karma resim sergisi açıldı.
Mehmet Emin Değer Ortaokulu öğrencilerinin yaptığı karma resim sergisinin açılışını yapan Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, yeteneğin çok önemli olduğunu, ama güzel sanatlarda her şeyin yetenekten ibaret olmadığını, eğitimin de çok önemli olduğunu söyledi.
Çok başarılı olmada yeteneğin yüzde 30 katkı sağlayabileceğini ifade eden Ermiş, şöyle konuştu:
“Başarıda eğitimin yüzde 70 katkısı var. Dolayısıyla öğretmenlerimizi çok iyi takip etmemiz lazım, onların önerilerine kulak vermemiz lazım.
Resim konusunda çok yetenekli arkadaşlarımız var. Bizler, sizleri ödüllendiriyoru. Gerek TEOG sınavlarında, gerek sportif başarılarınızda, gerekse güzel sanatlarda il derecesine giren veya bölgede finallere katılan ya da Türkiye de final, yarı finallere katılanları genellikle altın ile ödüllendiriyoruz. Başarılı çalışmalarınızın devam etmesini diliyorum. Velilerinizi tebrik ediyorum.”
Sergiyi gezdikten sonra okul bünyesinde yapılan sınıflar arası voleybol ve futbol müsabakalarında dereceye giren takımlara madalya ve kupalarını veren Kaymakam Ermiş, en güzel üç eserin sahibi öğrencileri altın ile ödüllendireceğini kaydetti.
Öğrencilerin, ders yılı içinde yaptığı yaklaşık 200 çalışmanın yer aldığı karma resim sergisinde sulu boya, kara kalem, pastel, baskı tekniği, guaş, yumurta, maske boyama ve perspektif çalışması yer aldı.