DOLAR31,0917% 0.33
EURO33,6839% 0.12
STERLIN39,4117% 0.13
FRANG35,2870% 0.21
ALTIN2.020,27% 0,16
BITCOIN1.603.477-0.978
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

‘Mardin Halkına hizmet etmekten gurur duyarım’

Mardin Gazeteciler Cemiyeti, Mardin’e Yeni atanan İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekca’nı Makamında ziyaret etti.

Yayınlanma Tarihi : Google News
‘Mardin Halkına hizmet etmekten gurur duyarım’

Mardin Gazeteler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik ve Yönetim Kurulu Üyelerini Kabul eden, Mardin İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan Ziyaretten Duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Pekcan, “Mardin’e Tayini konusunda, Atamaları teşkilattan değerli büyüklerimiz uygun görür. Bizim Hizmet Ettiğimiz Teşkilatta görev alınmaz verilir. Bize bu güzel görevi uygun gören değerli büyüklerimize teşekkür ederim. Burada görev yapacağım süre içerisinde Mardin Halkına memnuniyetle hizmet etmekten gurur duyarım. Bilindiği üzere Mardin çok dilli, çok dinli ve her zaman huzurla anılan Ülkemizin değerli bir şehri bizde bu görev süresince bize emanet edilen göreve sadakat göstereceğiz. Çözüm sürecinin başladığı günden bu güne kadar bölgede olumlu yönde değişen koşulların ve huzurun daim olması bakımından çözüm süreci kesinlikle nihayete ermelidir. Biz burada herkese ve her kesime eşit mesafede durmaya özen göstereceğiz. Yanı Başımızda bulunan devletlerin akıbeti belli. Bizim ülkede de 84’en beri bir sorun mevcut. Bu süre içerisinde ölen insanlara gerçekten de yazık olayın ekonomik boyutunu söylemeye gerek yok zaten. Eğer huzur istiyor isek ülkemizin ve memleketimizin kıymetini bilmek zorundayız” dedi.
Mardin Gazeteciler cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik’te Cemiyetin faaliyetlerin söylerken ”Cemiyet bünyesinde 36 tane gazeteci üyemiz mevcut. Bu arkadaşlarımız Mardin ile alakalı haber yaptığı zaman bölgenin ve Mardinimizin hassasiyetini göz önünde bulundurarak haberlerini yapmaktalar. Bizim cemiyetimiz her kesime hitap eden ve her kesimden üyenin olduğu kucaklayıcı bir cemiyet. Mardin Farklılıkları ile dinleri ve dinleri ile bir medeniyet kentidir. Süryanisi Aarabı Kürdü Türkü ile aynı çatı altında herkesi barındırıyor. Huzur ve güvenin hakim olduğu bu şehirde doğduk ve büyüdük umarım bu birliktelik ortamı her zaman daim olur” diye konuştu. Vehap Erdoğan