DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Mardin’de “Kardeşlik Ormanı” oluşturuldu

Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu’nun (GENÇKONFED) Mardin’de düzenlediği gençlik buluşması sonrası “Kardeşlik Ormanı” oluşturuldu.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Mardin’de “Kardeşlik Ormanı” oluşturuldu

Hatıra ormanında, 81 ilden gençler fidanları toprakla buluşturdu.

GENÇKONFED Genel Başkanı Bilal Okudan, yaptığı açıklamada Türkiye’nin dört bir tarafından Mardin’e gelen gençlerin Mardin’de birer hatıra fidan diktiğini ve Kardeşlik Ormanı oluştuğunu kaydetti.

Bölge gençleri ve diğer illerden gelen gençlerin omuz omuza fidan diktiğini vurgulayan Okudan, hep birlikte dikilen fidanlara can suyu verdiklerini belirtti.

Amaçlarının barış, kardeşlik, sevgi, adalet ve huzur kelimelerinin içeriğinin doldurmak olduğunu belirten Okudan, şu ifadeleri kullandı:

“Bu etkinlik kardeşliğin barışın ve gönül köprülerinin birer simgesi oldu. Bu ağaçların dikimi gençler arasındaki bağın kalıcı birer eseri oldu. Her birimiz yarın yeşerecek bir ağacın dalları gibi kardeşçe Mardin’de, Türkiye’de yaşamak istiyoruz. Erozyonu, seli engeller gibi aramızdaki ayrılıkları ortadan kaldıracak bu fidanlar, havayı temizleyip iklimi düzenlediği gibi de geleceğin Türkiye’sinin omuz omuza yükselmesi, gençler arasındaki kini nefreti yok etmek için önemli bir katkı sunacaktır. Gençlerimizin çok iyi bir şekilde yetiştirilmesini istiyoruz. Dünyaya yön veren ve tarihe şan katan hareketlerin itici gücü tarih boyunca gençler olmuştur. Bu bağlamda gençler arasında tanışma ve kaynaşmayı temin etmek, karşılaşılan sorunlara karşı birlikte mücadele etmek için atılması gereken adımları atma yönünde çalışmalarda bulunuyoruz.”