DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

NAMİBYA Heyetinden TKDK’ya ziyaret

Namibya Tarım, Su Ve Orman Bakanlığı ile Bölgesel ve Yerel Yönetimler ile Konut ve Kırsal Kalkınma Bakanlığı yetkililerinden oluşan 8 kişilik bir heyet, incelemelerde bulunmak üzere Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne geldi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
NAMİBYA Heyetinden TKDK’ya ziyaret

GAP Bölgesi’ne yaptığı ziyaretin bir durağı da Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ( TKDK ) Mardin İl Koordinatörlüğü oldu.
GAP bölgesinde hem tarımsal üretim hem de dış pazarlara yakınlık bakımından stratejik öneme sahip olan Mardin İlimize gerçekleştirilen bu ziyaret kapsamında TKDK Mardin İl Koordinatörlüğün’ ünün bölgede yapmış olduğu faaliyetler ve IPARD programı kapsamında desteklediğiprojeler ile ilgili detaylı bilgi verildi.
Yapılan ziyaret kapsamında TKDK Mardin il koordinatörlüğü uzmanları tarafından, IPARD programı kapsamında Çağrı ilanları döneminde proje alımı öncesinde yapılan bilgilendirme faaliyetleri, başvuru paketinin hazırlanma süreci ve daha sonrasında alınan bu başvuru paketlerinin inceleme süreci hakkında konuklara bilgi verildi.Ayrıca projelerin izleme süreci ve yapılan kontroller ile ilgili İl Koordinatörlüğü uzmanları tecrübelerini paylaştı. Kıdemli Başvuru Kabul Uzmanı Sayın Bilal BİLGİÇ kurumuve kurumun faaliyetlerini tanıtan bir sunum yaptı.Sunumda TKDK’nın yapılanması, misyonu, AB ile olan kurumsal ilişkisi, tarım ve kırsal alanlara verdiği hibe desteklerinin kapsamı gibi konularda detaylı bilgilendirmeler yapıldı ve destek alan yatırımlardan örnekler paylaşıldı. Ardından soru cevap bölümünde ziyaretçilerin pek çok soruları yanıt buldu. TKDK Mardin İl Koordinatörü Tahsin ABA, Konuklarla deneyimlerini, görüş ve düşüncelerini paylaştıklarınıher iki taraf için de olumlu geçen bu ziyaretin gelecekte gerçekleşebilecek iş birliği için zemin hazırladığını bu kapsamda üzerlerine düşen görevi yapacaklarını belirtti. Gelecek iş birliği ve iyi dilek temennileri ile ziyaret sona erdi.