DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Nusaybin’de “Kariyer ve İstihdam” paneli

Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Nusaybin Meslek Yüksekokulu (MYO) tarafından “1. Kariyer Edinme ve İstihdam Olanakları” konulu panel düzenledi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Nusaybin’de “Kariyer ve İstihdam” paneli

Mitanni Kültür Merkezinde düzenlenen panelde konuşan Nusaybin MYO Müdürü Tarık Demir, Nusaybin’de bir üniversite kurumu olduğunu ve bu okulu duyurma gayretinde olduklarını belirtti.
Demir, konuşmasını şöyle sürdürdü: “İlçemize, yaşadığımız şehrimize kurumsal bir katkıda bulunmak istedik. Yükseköğretim, konuşlandığı yerde kaliteden, eğitimden, bilimden ve insanın gelişime ihtiyaç duyduğu her şeyden bahseder. Şu an Dış Ticaret ve Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik programı olmak üzere iki programda eğitim öğretim faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz. Bu programlar, Türkiye’nin ve dünyanın her yerinde iş yapacak nitelikte programlarladır.”
Panelde, İpekyol Gümrük Müşavirliği CEO’su Kemal Aslan, Öğretim Görevlileri Kamil Aksöz “Yabancı Diller ve Kültürler Bölümü Tanıtımı ve İstihdam Olanakları” konusunda, Abdurrahman Serhat Aslan “Dış Ticaret Bölümü Dikey Geçiş İmkanları” konusunda, Öğretim Görevlisi Hatice Genç Kavas ” Kamu Sektörü İstihdam Olanakları” konusunda, Öğretim Görevlisi Mehmet Celal Gültekin “Özel Sektör İstihdam Olanakları” konusunda, Öğretim Görevlisi Ömer Fazıl Emek “Personel istihdamı ve Kariyer Geliştirme” konusunda birer konuşma yaptı.
Panele Nusaybin Kaymakamı Haluk Çakmak, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Zeki Can, Müftü Seyit Ali Aydil, Kamu Kurum ve Kuruluş ile STK temsilcileri katıldı.
Panelin sonunda öğretim görevlilerine plaket verildi.