DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Savcı Kiraz İçin Mardin Adliyesinde tören

Salı günü İstanbul Çağlayan adliye sarayında şehit edilen savcı Mehmet Selim Kiraz için Mardin Adliyesinde tören düzenlendi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Savcı Kiraz İçin Mardin Adliyesinde tören

Mardin Adliye Sarayında Düzenlenen törene Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, Emniyet Müdürü, Alay Komutanı, Kurum Müdürleri, Savcı, Hakim ve avukatlar katıldı.
Düzenlenen Törende Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak ile Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel birer konuşma yaptı.
Törenin sonunda Mardin Müftüsü Dursun Ali Coşkun Şehit savcı için dua etti.
Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, “31 Mart 2015 Salı günü menfur bir saldırı sonucu İstanbul Çağlayan Adliye Sarayında bizler gibi adaletin hassas terazisini dengede tutmaya çalışan ve bu anlamda özverili çalışan kendi makam odasında bu özverili çalışması sonucunda görevini ifa ederken hunharca ve menfur bir saldırı sonucu ilk önce rehin alınıp daha sonra hepimizin içini burkacak ve içimizde kor ateşi oluşturacak şekilde şehit edilen değerli meslektaşımız Cumhuriyet Savcımıza yapılan bu hain saldırıyı Mardin Merkez ve mülakat adliyelerinde görev yapan hâkim ve cumhuriyet savcısı idare mahkemesindeki hakim arkadaşlar ve burada bizleri yalnız bırakmayıp aramızda bulunan değerli misafirlerimiz adına yapılan bu terör saldırısını nefret ve şiddetle kınıyoruz” dedi.
Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, “Bu tür saldırıları ilk defa yaşamıyoruz ancak uzun süredir doğrudan adaleti hedef alan böyle bir saldırıyı yaşamamıştık. Bu saldırının böyle bir anlamı vardır. Adalet mülkün temelidir. Doğrudan mülkü hedef alan, inanların huzurunu güvenliğini ve insanca yaşama hakkını tehdit eden bir saldırı ve buna karşı hepimizin ayakta durması gerekir. Bu saldırılar bu zamana kadar bizi yıldırmadı bundan sonrada yıldıramayacak. Bu gün bütün yargı mensuplarımızın kederli hüzünlü de olsa buradaki dik duruşlarına hepimiz şahit oluyoruz ve bizde onların yanında onların arkasında onlar ile beraber bu tür saldırılara karşı dimdik ayakta durduğumuzu ifade etmek üzere buradayız. Teröre teslim olmadık bundan sonrada olmayacağız” dedi.