DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

TKDK MÜSİAD Dost Meclisine Konuk Oldu

Yayınlanma Tarihi : Google News
TKDK MÜSİAD Dost Meclisine Konuk Oldu

MÜSİAD Dost Meclisinin Konuğu Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Mardin İl Koordinatörü Tahsin Aba ve koordinatörlük uzmanları oldu. TKDK Mardin İl Koordinatörlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Mehmet Nurettin Kasap, MÜSİAD Mardin Şubesi eski Başkanı Mehmet Ali Dündar ile çok sayıda MÜSİAD Mardin Şubesi üyeleri katılım gösterdi.
Toplantıda açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Mehmet Nurettin Kasap, Bugünkü ev sahibimizin üyelerimizden AVA Danışmanlık Şirketi sahibinin Nurullah Kılıç olduğunu, TKDK Mardin İl Koordinatörlüğü’nün bu haftaki konuğumuz olduğunu ancak yeni derneğimize taşınma işlemlerinin devam etmesi sebebi ile bugün biz onlara misafir olduk bize bu imkanı sağladıkları için TKDK Mardin İl Koordinatörlüğü’ne teşekkür ettiklerini ifade etti.
Kasap sözlerine şöyle devam etti, AB uyum sürecinde verilen IPARD hibe desteklerinin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olan TKDK tarafından proje karşılığında uygun görülen projelere bu hibelerin sağlandığını, bugünkü üyelerimizin iştigal ettikleri konular ile ilgili hibelerden haberdar olmaları ve toplantının sonucunda eğer üyelerimizden bir proje ile bile geri dönüşü sağlanırsa toplantının amacına ulaşmış olacağını kaydetti. Kasap ayrıca geçen hafta Pazar gününün Anneler günü olması sebebi ile bütün Annelerin anneler gününü kutladığını ve bu haftanın da sakatlar ve engelliler haftası olduğunu bu vesile ile tüm engelli vatandaşlarımızın engelliler haftasını kutladığını söyledi. Daha sonra Mardin İl Koordinatörlüğü Proje Yönetim Birim Amiri Şeref Aslan tarafından IPARD kapsamında desteklenen sektörler, içinde bulunduğumuz 14.Çağrı İlanı ve Eylül ayında yayınlanması beklenen IPARD-2 kapsamında yeni eklenen başlıklar ile ilgili bilgilendirme sunumu yapıldı. Yapılan sunumun ardından söz alan İl Koordinatörü Tahsin Aba, desteklemiş olduğumuz yatırımların sürdürülebilirliği bizim için çok önemli, kamu kaynaklarının doğru yatırımcılar tarafından kullanılması gerektiğini vurguladı. Aba, Bu yatırımları gerçekleştirecek doğru yatırımcılara ihtiyaç duyduklarını bu kapsamda ilimiz gelir seviyesinin ve istihdam olanaklarının artış göstermesi için MÜSİAD Mardin şubesi üyelerinin de desteklerini beklediğini ve bu yatırımların ilimizde gerçekleştirilmesini istediklerini bunun için de MÜSİAD Mardin şubesi üyelerini de proje yapmaya davet ettiğini söyledi. ABA, toplantının verimli geçtiğini umduğunu, MÜSİAD Mardin şube Başkanına ve üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür ederek sözlerine son verdi.