DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Umre ibadeti Kudüs’ten başlayacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, umre ibadetine Kudüs’ü de ekledi. Umre ibadeti için kutsal topraklara gitmek isteyenler ilk olarak Kudüs’ü ziyaret edecekler.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Umre ibadeti Kudüs’ten başlayacak

Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, Vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı, kutsal topraklara yapılacak ziyaretler, Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’dan başlayacağını söyledi
Müftü Coşkun Mescid-i Aksa’dan başlayan umre turları için kayıtlar başladığını belirterek İlk kafilenin 15 Nisan 2015’te İstanbul’dan hareket edeceğini, Vatandaşların 3 gün Kudüs’te, 4 gün Medine’de ve 7 gün Mekke’de olmak üzere toplam 14 gün boyunca kutsal iklimin havasını soluyacaklar. Dedi. Coşkun Kayıt yaptırmak isteyenlerin İl veya İlçe müftülüklerine müracaat etmeleri gerektiğini kaydetti.
Kudüs programında Mescid-i Aksa başta olmak üzere Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup’un kabirlerinin bulunduğu külliye, Hz. Davut’un kabri ile Selman-ı Farisi ve Rabiat’ül Adeviyye’nin kabirleri ziyaret edilecek. Kudüs’e yapılacak ziyaretlerde ayrıca Mahmudiye Camii, Hz. Ömer Mescidi gibi önemli kutsal mekânlar da ziyaret programına eklendi.