DOLAR32,2112% 0.06
EURO35,0427% 0.06
STERLIN40,9902% 0.08
FRANG35,3754% 0.04
ALTIN2.514,71% 0,17
BITCOIN71.012,736.948
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Umre kafilesi dualarla uğurlandı

Midyat ilçesinde Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile Umre’ye gidecek vatandaşlar dualarla uğurlandı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Umre kafilesi dualarla uğurlandı

Midyat’ta kesin kayıt yaptıran 42 kişilik ilk Umre kafilesi dualarla ve teşrik tekbirleri ile kutsal topraklara uğurlandı.
Yeni Mahalle Hacı Sabri Cihan Kur’an Kursu önünde düzenlenen uğurlama töreninde duygulu anlar yaşandı.
Uğurlama törenine katılan Midyat İlçe Müftü Yardımcısı ve Kafile Başkanı Hıdır Atasal, Midyat Belediye Başkan yardımcısı Tevfik Baysal, Diyanet-Sen Midyat şube temsilcisi Zeyni Bedir, Mal Müdürü Veysi Gündüz, Vakıflar Bankası Midyat Şube Müdürü Halef Demir ve çok sayıda Umre yolcusu ve yakınları katıldı.
Uğurlama töreninde konuşan Atasal, Umre ziyareti sırasında nelere dikkat edilmesi gerektiği hususlarında detaylı bilgiler aktardı.
Atasal, “Hiç şüphesiz siz Allah’ın evine gidiyorsunuz. O ev ki ibadet için yeryüzünde inşa edilen ilk evdir. Mekke’de kurulan o eve sizler misafir olarak gidiyorsunuz. Allah’ın ilk evi Hazreti İbrahim ve Hazreti İsmail’in (as) beraber kurdukları evdir. O gün, bugündür orası Allah’ın evidir. Rahman’ın evi Kabe’yi, makam-ı İbrahim’i, Safa ile Merve’yi ve Hacerü’l-Esved’i ve Hz. Muhammed’in (sav) nurlu Medine’sini usulüne uygun olarak ziyaret edip usulü erkanına göre dua ve ibadet etmenizi diliyorum.” dedi.
Belediye Başkan Yardımcısı Tevfik Baysal ise yaptığı konuşmada, Umre’ye gidenlerden dua istedi. Baysal, “Hayırlı kervanın, hayırlı ve değerli yolcuları, ne mutlu ki bugünden sonra kutsal topraklarda, Kabe’de ve Mescid-i Haram’ın misafiri olacaksınız. Ne mutlu ki bugünden sonra kutsal topraklarda güzel yerleri ziyaret etme nasibine ulaşacaksınız. Dualarınızı bizlerden esirgemeyiniz. Gidişiniz sağlıklı, huzurlu ve mutlu olsun, gelişiniz de muhteşem olsun” dedi.
Konuşmaların ardından Diyanet-Sen Midyat şube temsilcisi Zeyni Bedir, yaptırdığı dua ile Umre’ye gidecekler teşrik duaları ile uğurlandı.
Uğurlama törenine, müftülük çalışanları, umreye gidecek kafile ile aile ve akrabaları katıldı.