DOLAR31,0917% 0.33
EURO33,6839% 0.12
STERLIN39,4117% 0.13
FRANG35,2870% 0.21
ALTIN2.020,27% 0,16
BITCOIN1.603.477-0.978
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Vali Koçak’ın Tıp Bayramı mesajı

Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News

Vali Koçak, mesajında anayasaya göre herkes, kişiliğine bağlı, dokunulmaz, devredilmez, vazgeçilmez temel hak ve özgürlüklere sahip olduğunu, bu hakların başında, her şeyin temeli olan insanın sağlıklı yaşam hakkı geldiğini belirtti.
Vali Koçak açıklamasının devamında, “Kaliteli sağlık hizmetlerinden herkesin hakkaniyetli bir şekilde yararlanabilmesi, günümüz dünyasında çağdaşlığın öncelikli koşulu olmuştur.
Ülkemizde sağlık hizmetleri, bilim ve teknolojinin global ölçekli hızlı değişim ve gelişimiyle eş zamanlı olarak, sağlık alanında faaliyet gösteren meslek grupları, kamu ve özel sektörün başarılı ve koordineli çalışmalarıyla insanımıza sunulmaktadır.
Dünyanın birçok yerinde en temel sağlık hizmetlerine erişimden yoksun yaşayan ya da sağlık harcamaları nedeni ile sayıları yüz binlerle ifade edilebilecek büyüklükte fakirleşen insan bulunmaktayken, sağlık çalışanlarımız ülkemizin her bölgesinde “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” inancıyla ve büyük fedakârlıklarla kaliteli bir hizmet sunma ilkesini yaşama geçirmektedirler.
Bu duygu ve düşüncelerle tarih boyunca hizmet eden, şehit düşen, ebediyete intikal eden tüm doktor ve sağlık çalışanlarımızı şükran ve minnetle anıyor, halen milletimize hizmet veren sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutluyor, aileleriyle birlikte mutluluk, huzur ve başarılar temenni ediyorum” dedi.