DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

“Yakından Hukuk” bu hafta Mardin’de çekildi

Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Görevlisi Ayhan Dolunay’ın hazırlayıp sunduğu televizyon programı Yakından Hukuk bu hafta Mardin’de çekildi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
“Yakından Hukuk” bu hafta Mardin’de çekildi

Çekimleri her hafta YDÜ TV stüdyolarında gerçekleşen Yakından Hukuk, bu hafta Mardin’de çekilen özel bölümü ile ekranlarınıza geliyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, her hafta alanında uzman konuklar ile hukuk ve güncel hukuki meseleler üzerine sohbetlerin gerçekleştirildiği programın bu hafta da çok özel konukları vardı. Dolunay’ın, Yakın Doğu Üniversitesi’ni temsilen temaslar ve seminerler gerçekleştirmek üzere Mardin’de bulunduğu dönemde çekimleri gerçekleştirilen bölüme, Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun Mardin Barosu Avukatlarından, Av. Nurettin Kılıç, Av. Abdul Aziz Yıldırım, Av. Mehmet Salih Yaşın, Stj. Av.Baran Türk ve Stj Av. Erkan Yavuz konuk oldu. Yakın Doğu’lu Avukatlardan, Üniversite’nin, eğitim kalitesi, sunduğu güçlü imkânlar ve güvenli sosyal ortamı dinlenirken, aldıkları iyi eğitimin arından elde ettikleri başarılar ve bugün geldikleri iyi noktalar da konuşuldu.

Dolunay, Mardin’de çok iyi şekilde ağırlandıklarını ve kültürlerin kesişme noktası olan bu şehirde, çok sayıda Yakın Doğu Üniversitesi mezunu bulunduğunu ifade ederken, Yakın Doğu Üniversitesi’nin tüm bölümlerinde olduğu gibi, Hukuk Fakültesi’nde de, alanında uzman profesörler tarafından, son derece kaliteli bir eğitim verildiğini de sözlerine ekledi.

Doğru Tercih: Yakın Doğu Üniversitesi

Ziyarette bulundukları Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı arından, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün, Yakından Hukuk’un özel bölümüne konuk olan Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oğlu Baran Türk’ün yanı sıra, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı’nın diğer iki oğlunun da, eğitim kalitesi ve yüksek imkânları nedeniyle Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni tercih ettiğini ifade eden Dolunay, nezaket ziyaretinde bulundukları Diyarbakır Medipol Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ömer Rahmanalı’nın oğlunun ise, Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitimini sürdürdüğünü vurguladı.

Yakın Doğu Üniversitesi’nden Mezunlarına İş İmkânı

Dolunay: “Her geçen gün yeni ve donanımlı mezunlar vermeye devam eden Yakın Doğu Üniversite’miz, mezunlarına iş imkânları sunmanın haklı gururunu da yaşıyor.”

Yakın Doğu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu mezunu, Üniversitenin başarılı Mardin Temsilcileri Fırat Karaboğa ve Murat Erdi Malgir’in de konuk olduğu özel bölümde, Üniversite’nin mezunlarına iş imkânları sağlama yönündeki önemli çalışmalarından da bahsedildi.

Kendilerine Üniversitenin Mardin Ofisinde çalışma ve temsiliyet fırsatı sunulduğunu ve bu görevi iki yıldır sürdürdüklerini ifade eden Karaboğa ve Malgir, duydukları mutluluğu paylaştılar.

Gurur Tablosu

Dolunay, Mardin’de Baro Başkanı Av. Azat Yıldırım ile gerçekleştirdikleri görüşmeden bahisle, “Sn. Baro Başkanımız, Üniversitemizi temsilen heyetimizi kabulünde, Mardin Barosuna kayıtlı çok sayıda Yakın Doğu’lu Avukatın bulunduğunu ve mezunların tam donanımlı olarak çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ettiler. Diyarbakır’da gerçekleştirdikleri seminerlere ise, Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden, 2013-2014 öğretim yılında birincilikle mezun olan Müjde Otman’ı da davet ettiklerini belirten Dolunay, son derece gurur verici, Üniversitemiz ve Fakültemiz mezun olduktan sonra da sizleri takip etmeye devam ediyor, başarılarınız övünç kaynağımız” ifadelerinde bulundu.

Özel bölüme konuk olan Avukatlar da, Dolunay’ın Mardin ziyaretinden duydukları mutluluğu ifade ederken, Yakından Hukuk’un bir bölümünün Mardin’de çekilmesinin ve kendilerinin de bu özel bölüme davet edilmesinin son derece anlamlı olduğunu vurgulayarak, teşekkürlerini sundular.