DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Baz istasyonuna tepki

Midyat Yeni Mahalle sakinleri, sağlığa zarar vereceği gerekçesiyle PTT ve Telekom binasının bahçesinde yapımı devam eden baz istasyonunun yapımını durdurmak için Midyat Kaymakamlığı’na başvurdu.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Baz istasyonuna tepki

Konuyla ilgili açıklama yapan Yeni Mahallesi Muhtarı Muharrem Demirdağ, sağlık açısında baz istasyonunun kötü sonuçlar doğurduğuna inanıldığı için mahalle sakinlerinin endişelendiğini söyledi.
Radyasyon yaydığı gerekçesiyle mahallelerinde yapımı devam eden baz istasyonunu istemediklerini belirten Demirdağ, şöyle konuştu: “Vatandaşlarımız, radyasyon yaydığı gerekçesiyle mahallede baz istasyonunu kurulmasını istemiyor.
Vericinin radyasyon yayacağından mahalle sakinleri sağlık açısından tedirgin olmaktadır. Bu ve buna benzer vericilerin yerleşim yerleri dışına taşınmasını istiyoruz. Bu vesile ile Kaymakamlık makamına sorunumuzu ilettik. Her şeyin başı sağlık ama bizim sağlığımızı kim koruyacak? Yetkililerin en kısa sürede gereğini yapmasını istiyoruz. Hukuki yollardan hakkımızı sonuna kadar savunacağız.”