DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Dünyanın en uzun adamı 33. yaşında

Dünyanın en uzun boylu adamı” unvanını 2 metre 51 santimetrelik boyuyla koruyan Sultan Kösen, yeni yaşını kutladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Dünyanın en uzun adamı 33. yaşında

Derik ilçesine bağlı Dede köyünde yaşayan, boyunun yanı sıra 27,5 santimetre uzunluğundaki el ve 36,5 santimetrelik ayaklarıyla da Guinness Rekorlar Kitabı’na giren ve rekoru 6 yıldır kimseye kaptırmayan dev adam Kösen, 32 yaşını geride bıraktı.

Yeni yılını Kızıltepe ilçesinde bir kafe de üzerinde “Küçük adam” yazılı yaş pasta ile kutlayan Kösen, yeni yaşına girmenin mutluluğunu yaşıyor.
Kızıltepe ilçesinde bir kafe de Kösen ve arkadaşları üzerinde ” küçük adam” yazılı pastayı keserken, boyuna uygun ev ve araba sahibi olmayı diledi.
6 yıldır unvanını koruyan Kösen “Rekoru kimseye kaptırmayacağız iddiasında bulundu.
Dünyanın en uzun adamı Sultan Kösen, “Bugün benim 32. yaşı bitirdim, 33. yaşımdan gün aldım. Bundan dolayı çok mutlu oldum yeni yılda ve inşallah 33. yaşımda ben dilek tutmuştum üflerken. İlk önce bir evimin olmasını diledim ve ondan sonra bir arabamın olmasını diledim ve inşallah bütün hayallerimiz gerçekleşir ve ilerde daha mutlu oluruz, daha büyük bir aile oluruz”.
Ev ve araba dileğinde bulunan Sultan Kösen normal ev ve arabalara sığamadığını belirtti.
-Ben normal evlere sığamıyorum. Arabalara sığmakta çok zorluk çekiyorum yani. Ben kullanamam da arabayı ama daha yüksek olabilir yani rahat edebileceğim birşey olur yani.
Yaş pastasının üzerindeki Küçük Adam yazısı dikkat çekti.
-Evet ben küçük adamı gördüm orada çok hoşuma gitti. Ben çocuklar ile çocuk oluyorum, büyükler ile büyük oluyorum, gençler ile genç oluyorum ben her ortamda bulunuyorum. Küçük adam hoşuma gitti çok sevdim onu.
Sultan Kösen 6 Yıldır Guinness Rekorlar Kitabında olduğunu söyledi.
-6. Yıla girdim bugün. 6 yıldır guinness rekorlar kitabındayız rekorumuzu kimseye kaptırmıyoruz. Rekorumuzu almaya çalışan olursa ezeriz onu.
Sultan Kösen ayrıca çocukluğunda boyunun nasıl uzadığını anlattı.
Kösen, “Ben normal bir çocuk olarak doğmuşum dünyaya gelmişim ve sonradan 8-9 yaşlarına girerken iriydim yani biraz uzundum, Kiloloydum tombul bir çocuktum. Ben 9 yaşında işte boyum giderek uzadı çınar ağacı gibiyim, ve şuan yani boyum böyle uzun olduğu için çok mutluyum. Tek temennimiz zaten dünyada ve Ülkemizde barış huzur diliyoruz. İnşallah 2015 yılı tüm dünya ve Ülkemiz için huzur getirir, barış getirir bize özgürlük getirir” dedi.

 

Vehap Erdoğan