DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Fuhuş operasyonu:13 kişi tutuklandı

Mardin İl Jandarma komutanlığı Jandarma ekipleri tarafından İnsan Ticareti yaptıkları belirlenen 17 ayrı adrese yapılan eş zamanlı operasyon kapsamında göz altına alınan 19 kişiden 13’ü tutuklandı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Fuhuş operasyonu:13 kişi tutuklandı

 

Mardin İl Jandarma Komutanlığınca Mardin Merkezli ve Şanlıurfa Ceylanpınar ilçesinde Yapılan İnsan ticareti, Göçmen Kaçakçılığı, Fuhuşa zorlama,yer temin etme ve nitelikli hırsızlık suçlarına karışan şahıslara yönelik operasyonda 13 kişi tutuklandı.
Suça Karışmış olan şahısların Suriye’de ki iç savaş sebebi ile Mağdur olan Kadınların Türkiye’ye yasadışı geçişlerini organize ederek, Kadınlara sahte evlilik yapıp fuhuş sektörüne zorladıkları ortaya çıkktı.
Yakalanan şahısların ev baskınlarında, 5 kuru sıkı tabanca,2 bıçak, 3.771.60 tl, 3.271 ABD doları, 10.000 Suri lira ve 13 Suriye’li kadına ait kimlik kartı ve 8 adet yabancı şahıs Tanıtım kartı ele geçirildi.
Göz altına Alınan ve Mardin Ömerli İlçe Adliyesine sevk edilen 19 şahıstan 13’ü tutuklanırken, 1 kişi hakkında denetimli serbestlik kararı, 1 Suriyeli Bayanı Kadın sığınma evine yerleştirme, 4 şahıs hakkında da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakma kararı verildi.

 

Vehap Erdoğan