DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Genç kızın yanlış tedavi sonucu öldüğü iddiası

Nusaybin’de yaşayan 23 yaşındaki Sevgi Dilmen’in götürüldüğü hastanede yanlış uygulanan tedavi sonucu yaşamını yitirdiği ileri sürüldü.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Genç kızın yanlış tedavi sonucu öldüğü iddiası

İddiaya göre, Dilmen, 2 Şubat’ta soğuk algınlığı ve zehirlenme şüphesiyle Nusaybin Devlet Hastanesine başvurdu.
Yapılan tetkiklerin ardından iç hastalıkları polikliniğinde tedavisine başlanan Dilmen’e acil serviste serumla penisilin verildi.
Bir süre sonra rahatsızlanan Dilmen, kendisini kötü hissettiğini belirterek tedaviye son verilmesini istedi.
Hastane personelinin serum bitmeden tedaviye son veremeyeceklerini belirtmesi üzerine serum bitikten sonra Dilmen taburcu edildi.
Evde fenalaşan ve midesi bulanan Dilmen’in, yeniden kaldırıldığı Nusaybin Devlet Hastanesinde kalbi durdu. Bunun üzerine Mardin’deki özel bir hastaneye sevkedilen Dilmen, bir hafta yoğun bakım ünitesinde gördüğü tedavinin ardından dün hayatını kaybetti.
Dilmen’in cenazesi Nusaybin Devlet Hastanesindeki ilk incelemenin ardından sevkedildiği Diyarbakır Adli Tıp Kurumundaki otopsinin ardından ilçedeki Veysike Mezarlığında toprağa verildi.
Savcılığa suç duyurusu
Sevgi Dilmen’in ağabeyi Selçuk Dilmen, yaptığı açıklamada, kardeşinin soğuk algınlığı şikayetiyle götürdükleri hastanede yanlış tedavi sonucu yaşamını yitirdiğini iddia etti.
“Hayatının baharındaki bir insanın basit bir iğne veya tedavi sonrası yaşamını yitirmesi hiçbir vicdana sığmaz” diyen Dilmen, olayda sorumluluğu bulunan hastane personelinden şikayetçi olduklarını belirtti.
Ailenin avukatı Cüneyt Alkandemir de ailenin, Dilmen’in ölümüyle ilgili Nusaybin Devlet Hastanesinde görevli doktor ve hemşireler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu ifade etti.
Savcılıkça bu nedenle cenazenin otopsi için Diyarbakır Adli Tıp Kurumuna gönderildiğini dile getiren Alkandemir, “Dilmen’in yanlış teşhis ve tedavi sonucu yaşamını yitirmesi adalete intikal etti. Aynı hastanede buna benzer birçok olay yaşandı. Suçluları ortaya çıkarmak için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.
Hastane yetkilileri ise olayın adliyeye intikal etmesi nedeniyle herhangi bir açıklama yapmak istemediklerini belirtti.