DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

‘İnsanın ihtiyaçlarından birisi de kitap okumaktır’

Kızıltepe ilçesinde Kaymakam Erdoğan Turan Ermiş, kitap okumayı teşvik amacıyla kamu kuruluşu temsilcileriyle pazartesi günü kütüphanede bir saat kitap okuyacak.

Yayınlanma Tarihi : Google News
‘İnsanın ihtiyaçlarından birisi de kitap okumaktır’

Kaymakam Ermiş, Kızıltepe Kütüphanesi’nde düzenlenen okuma programında yaptığı konuşmada, insanın ihtiyaçlarından birisinin de kitap okumak olduğunu söyledi.
Daire müdürleriyle beraber kütüphaneyi kullanmayı arzu ettiklerini ve bu kapsamda pazartesi günleri saat 16.00 ile 17.00 arası kitap okuma programı başlattıklarını dile getiren Ermiş, etkinliğe herkesin katılabileceğini söyledi.
Kitap okumayı teşvik etmek amacıyla farklı projeler hazırladıklarını kaydeden Ermiş, şöyle konuştu:
“Her akşam saat 21.00 ile 22.00 arasında televizyonu kapatarak ailece kitap okunması için proje hazırlıyoruz. Çocuklar her zaman büyükleri örnek alırlar. Kitap okumak çocukluktan kazanılan bir alışkanlıktır. Bu nedenle küçükken çocuklara bu alışkanlığı kazandırmamız lazımdır. Ayrıca kütüphanelerle alakalı yaşadığımız sıkıntı kütüphanelerin mesai saatleridir. Çalışanlar daha çok mesai saatleri dışında ve hafta sonu kütüphaneyi kullanabiliyor. Uygulamayla hafta sonu da kütüphanemizi açık tutuyoruz. Vatandaşlarımız hafta sonu da kütüphaneyi kullanabilirler.”