DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Ömerli’deki silahlı kavga ile ilgili 3 kişi tutuklandı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ömerli’deki silahlı kavga ile ilgili 3 kişi tutuklandı

Ömerli ilçesi, Kayadere mahallesinde Güven, Akgül ve Budak aileleri arasında meydana gelen silahlı kavga ile alakası bulunan 3 şahıs yakalanarak Mardin E Tipi kapalı Cezaevine gönderildi.

Temmuz ayında Mardin Ömerli ilçesi, Kayadere mahallesinde Güven, Akgül ve Budak aileleri arasında meydana gelen silahlı kavgada (4) şahıs ölmüş, (27) şahıs ise yaralanmıştı.

Olayın meydana geldiği tarihten itibaren Kayadere mahallesinde olayın devam etmesini önlemek amacıyla Mardin İl Jandarma Komutanlığı gerekli emniyet tedbirlerini alıyordu.

Olaydan tam yedi ay sonra 06 Şubat 2015 günü saat 12.45 sıralarında Ömerli ilçesi Kayadere mahallesine 5. km’de minibüsle mahalleye dönmekte olan Güven ve Akgül ailelerine mensup olan Hamdin Güven, Edip Güven, Felemez Akgül ve Selanik Akgül adlı şahıslara aralarında husumet bulunan ve Budak ailesine mensup olduğu iddia edilen (3) şahıs tarafından uzun namlulu silahlar ile ateş açılması sonucu Hamdin Güven, Edip Güven, Felemez Akgül ve Selanik Akgül yaralanmıştı.

Olaya Kayadere mahallesinde bulunan Jandarma unsurları tarafından müdahale edilmiş ve olay ile alakalı çalışma başlatılmıştı.

Mardin Valiliğinden yapılan açıklamaya göre saldırı yapan 3 şahıs yakalanarak Mardin E Tipi kapalı Cezaevine gönderildi.