DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Dicle Üniversitesinden öğrenci iftarı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Dicle Üniversitesinden öğrenci iftarı

Dicle Üniversitesi öğrenci iftarı, bu yıl ilk kez düzenlenecek ve kalıcı bir geleneğe dönüştürülmeyi hedefliyor.
Dicle Üniversitesinden yapılan açıklamada, “28 Mart Perşembe günü kampüsümüzde açık alanda, çimlerin üzerinde gerçekleştireceğimiz bu özel etkinlikte, öğrenciler ve hocalarımız arasındaki samimi ilişkileri geliştirmeyi amaçlıyoruz. Yeşil alanımızda, süslü ağaçlar altında oluşturulacak yeryüzü sofrasında, hep birlikte iftar yapacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.
Rektörlüğümüzün tam desteğiyle hazırlanan 750 kişilik iftar menüsüyle bir araya gelecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu vesileyle, Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karakoç’un öğrencilerimize her zaman destek olması ve onların yanında olması büyük bir memnuniyet ve takdirle karşılanmaktadır. Kendisine teşekkürlerimizi iletmek istiyoruz.
Bu yılın özel bir önemi de Filistin davasına olan duyarlılığımızdır. Batı’nın sessizliği karşısında, bir Amerikalı subayın bile bedenini ateşe vererek soykırıma karşı gösterdiği tepki, bizi derinden etkilemektedir. Dicle Üniversitesi öğrencileri olarak, insanlık zinciri oluşturarak ve ardından gerçekleştireceğimiz iftarla, bu vahşete karşı güçlü bir ses çıkarmak istiyoruz.
Umuyoruz ki bu küçük adım, diğer üniversitelere de ilham kaynağı olur ve birlikte umudun ve vicdanın sesi olabiliriz. Birlikte hareket ederek, daha adil ve insancıl bir dünya için mücadele edebiliriz”.