DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN66.979,120.167

iş Kadınları İftarda Buluştu

Yayınlanma Tarihi : Google News
iş Kadınları İftarda Buluştu
MARSİAD Başkanı ve OSB Başkan Vekili Nasır Duyan, “Sivil Toplum Kuruluşları, toplumsal döngü içinde öncülük ve rol model görevler üstlenmeli”
Mardin Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Nasır Duyan’ın teşvik ve destekleri ile kurulan Mardin İş kadınlar Derneği (MİKAD) ilk topantısını iftar ile gerçekleştirdi. MİKAD  Yönetim Kurulu Başkanı Ruken Turan, “ farklı alanlarda güçlü kadınlar olarak yola çıktık” dedi.
      MİKAD Başkanı Ruken Turan, kendi alanlarında güçlü olan 20 kadının bir araya gelerek kurdukları derneğin, kadının iş hayatına ve sanayi alanlarına girmeyi ve ülkenin ekonomisine katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Turan “ Farklı düşüncelerin, fikirlerin yeni  başarı ve oluşumları beraberinde getirir. İş alanında kadına daha fazla istihdam sağlamak, yeni nesil, öz güveni yüksek  kadınlara  rol model olmak için yola çıktık. Kadının Organize Sanayi Bölgesinde istihdam artırıcı işler yapabileceğini, güç birliği ve iş birliği yaparak ortaya koyacağız. Kuruluş aşamasında bize destek veren OSB Başkan Vekili Nasır Duyan ve yönetimine teşekkür ederiz” dedi.
    Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili  Nasır Duyan, kadının ekonomik döngü içinde yer almasının ekonomik kalkınmayı güçlendireceğine inandığını söyledi. OSB’de 220 fabrika ve 8 bin çalışanın bulunduğuna dikkat çekerek “Kadının iş hayatına girmesinin yararlı olacağına inanıyorum. Kadın hesap kitabı iyi bilir, işe  yaklaşımı, daha duyarlı ve akılcı olur. Kadının toplumsal döngü içinde öncü ve  iyi bir rol model olabileceğine inanıyorum. MİKAD’ın hedeflerine ulaşması için, Pazar bulmada ve iş kurma alanlarında  imkanlarınız ölçüsünde destek olacağız. Ticari ağımızı  ve Sivil Toplum Kuruluşları ile ilişkilerimizi geliştirir, işbirliğimizi güçlendirebilirsek  ekonomik hedeflerimize daha kolay ulaşabiliriz” şeklinde konuştu.
    MİKAD Yönetimi,  Derneğin etkin faaliyet yapan kadınlardan oluşması yönünde fikir birliğine vardı.