DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN66.838,040.155

İsrail ürünleri satan zincir Marketlere Protesto

Yayınlanma Tarihi : Google News
İsrail ürünleri satan zincir Marketlere Protesto
Mardin’de İsrail’e tepkiler her geçen gün artarak devam ediyor. Raflarında hala İsrail ürünlerini bulunduran zincir marketler önünde vatandaşlar slogan atarak, burada boykot ürünü istemiyoruz diye haykırdı.
Aralarında Tarım Kredi Kooperatif Market, Migros, Bim, A-101 ve Şok gibi  şehirde faaliyet yürüten zincir marketler vatandaşlar tarafından protesto edilerek, İsrail ürünleri bulundukları için kınandı.
Yenişehir 13 Mart Mahallesi’nde bulunan farklı iki noktada yapılan basın açıklamaları gurup adına Ömer Erem sayın ve İzzettin Elhatip tarafından okundu.
İsrail’in Filistin’de ve Gazze’de yaptıkları katliamlara dikkat çekilerek, bu marketlerde satılan her bir ürün Filistinli kardeşlerimizin bedeninde kurşun olup onu hayattan kopardığını, ne olursa olsun bu ürünlerin alınmaması gerektiğine işaret edildi.
Açıklamanın devamında; işgalci İsrail 7 Ekim’den beri Gazze’de, Filistin’de katliamlarına vahşice devam ediyor. Burada yaşlı, kadın, çocuk demeden hareket eden her şeyi yok ediyor. REFAH kentine sığınan yaklaşık bir buçuk milyon Filistinli kardeşimizi ölümle tehdit ediyor. Tüm imkânsızlıklara rağmen göçe zorluyor. Siyonist İsrail uluslararası ateşkes çabalarını karşılıksız bırakarak insani yardımları engelliyor.
Hâl böyle iken bilindiği üzere ülkemizin genelinde ve kadim şehrimizde hala İsrail menşeli ürünler raflardaki yerini koruyor. Hatta bu yetmiyormuş gibi Kooperatif Market, Migros, Bim, A-101 ve Şok adı altında faaliyet yürüten zincir marketler İsrail’e destek veren markaları hem satıyor hem de ürünlerini indirimli ürünler kategorisine koyuyor.
Gazzeli kardeşlerimizin kanına giren rantçı sermayeye ve onlara bu ticaret iznini tanıyan şirket ve firmalara sesleniyoruz ve diyoruz ki
Yeter artık..!
Vicdanlar dayanmıyor, yüreklerimiz sızlıyor, uykularımız kaçıyor. Bu marketlerde satılan her bir ürün Filistinli kardeşlerimizin bedeninde çığlık oluyor. Kurşun olup onu hayattan koparıyor. Ne olursa olsun bu marketlerde İsrail ürünlerini, markalarını istemiyoruz. Hatta sadece bu zincir marketlerle kalmayıp ülke genelinde barbar İsrail’i destekleyen tüm ürünleri, markaları boykot ediyoruz.
Artık tahammülümüz kalmadı, sabrımız tükeniyor. İsrail, Filistinli kardeşlerimize her türlü vahş0lnların ürünlerini tüketerek, güçlerine güç katıyoruz. Ekonomilerini güçlendiriyoruz. Buradan herkesi sağ duyulu olmaya çağırıyoruz ve diyoruz ki;
“Uyan artık ey müslüman, bu uyanış şimdi değilde ya ne zaman?” çağrısı yapıldı.
Mardin STK Kudüs Platformu tarafından düzenlenen etkinliğe Mardin STK Platformu Dönem Sözcüsü Necmettin Başboğa, STK temsilcileri ve büyük kalabalık katıldı.
Toplanan kalabalık, yapılan basın açıklamasından sonra sessizce dağıldı.