DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Mardin’de E-ticaret ve E-ihracat eğitimi 

Yayınlanma Tarihi : Google News
Mardin’de E-ticaret ve E-ihracat eğitimi 
Mardin’de E-ticaret ve E-ihracat eğitim programı düzenlendi.
Artuklu ilçesinde bulunan Dicle Kalkınma Ajansı ( DİKA )’da ” Trendyol Satış ve İş Geliştirme Müdürü Efe Yurdakul ve Trendyol Satış ve İş Geliştirme Bölge Müdürü Hakan Sarı tarafından eğitim programı gerçekleşti.
Programın açılış konuşmasını Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim kurulu üyesi İbrahim Batuk yaptı.
Batuk yaptığı açıklamada; “ Dünyada verilerin saniyede bir değiştiğini görüyoruz. Tamamen dijital çağa geçtik. Yapay zekanın doğuracağı dezavantajlardan korkuyoruz ama nimetlerinden de hep birlikte faydalanacağız. 2023 yılı verilerine göre 25 milyon kişi internetten alışveriş yapan insanlar var. Bu anlamda Türkiye ciddi anlamda ileri seviyeye geçti. Bizler de bu konularda Mardin’de öncülük etmek istediğimizi belirtmek istiyorum. Mardin Ticaret ve Sanayi Odası olarak elimizden geldiğince hem üyelerimize hem de Mardinli esnaflarımıza ulaşmaya gayret ediyoruz” dedi.
“Ekonomi ile ilgili sıkıntımız var “
Ekonomi ile ilgili sıkıntıların olduğunu belirten Batuk sözlerine şöyle devam etti;” Ekonominin hali ortada ama her zaman bir umut vardır ve enseyi hemen karartmamak gerekiyor. Hayat her zaman bittiği yerden başlıyor. Bizler esnafımızla, işletmelerimizle çok daha iyi yerlere geleceğiz” dedi.
Batuk yaptığı açılış konuşmasından sonra Trendyol Satış ve İş Geliştirme Müdürü Efe Yurdakul, Trendyol ile birlikte E-Ticaret’e başlamayı anlattı.
Yurdakul; “ Her geçen gün E-ticaret artıyor. 2010 yılında başladığımız e-ticaretle birlikte yurtdışına da açıldık. Türkiye de ciddi anlamda e-ticaret artmış durumda. İnsanlar artık mağaza mağaza gezmekten ziyade e-ticaretin sunmuş olduğu hizmetle oturdukları yerden alışveriş yapabiliyorlar. Şuanda 250 bin üzerinde Trendyolda mağaza açan satıcılar var. Hep birlikte Türkiye’nin satış hacmini artıracağız. 2028 yılında çok büyük hedeflerimiz var ve bunu birlikte başaracağız” şeklinde konuştu.
Yurdakul’un sunumundan sonra Trendyol Satış ve İş Geliştirme Bölge Müdürü Hakan Sarı, Trendyol uygulamasını anlattı. Ardından Yurdakul ve Sarı gelen soruları yanıtladı.

DÖVİZ KURLARI

 • DolarDOLAR
  ALIŞSATIŞFARK
 • EuroEURO
  ALIŞSATIŞFARK
 • SterlinİNG. STERLİNİ
  ALIŞSATIŞFARK
 • FrangİSV. FRANGI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Kanada DolarıKAN. DOLARI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Çeyrek AltınÇEYREK ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • Gram AltınGRAM ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • BitcoinBITCOIN
  FİYATDEĞİŞİM

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış