DOLAR32,2157% 0.03
EURO35,1120% 0.26
STERLIN41,0058% 0.15
FRANG35,4524% 0.13
ALTIN2.532,66% 1,28
BITCOIN67.037,28-0.168

Muhtar Adayı Mehmet Salih Keleş’ten Örnek Davranış

Yayınlanma Tarihi : Google News
Muhtar Adayı Mehmet Salih Keleş’ten Örnek Davranış

 

Mardin Artuklu Yukarı Aydınlı mahallesi muhtarı ve muhtar adayı Mehmet Salih Keleş gazetemizin imtiyaz sahibi Rıdvan Fidan’ı ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

Yukarı Aydınlık mahallesinde iki dönem muhtarlık yapan Mehmet Salih Kelleş 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde tek aday olarak gireceği muhtarlık seçiminde önümüzdeki 5 yıllık maaşını öğrencilere bağışladığını açıkladı.

Mardin’nin Artuklu ilçesine bağlı Yukarı Aydınlı mahallesi muhtarı ve muhtar adayı Mehmet Salih Keleş seçime tek aday olarak 5 yıl boyunca devletin kendisine ödeyeceği tüm maaşlarının tamamını Yukarı Aydınlı mahallesinde ikamet eden üniversite ve lise öğrencilerine bağışlayacağını açıkladı.

31 Mart 2024’te yapılacak mahalli seçimler öncesinde Yukarı Aydınlı Mahallesinde 2 dönem (onyıl) muhtarlık yapan Mehmet Salih Keleş yeniden muhtar adayı olduğunu açıkladı. Seçime tek aday olarak girecek olması sebebiyle Keleş’in kazanması resmen olmasa da kesinlik kazanmış oldu.
Yukarı Aydınlı muhtarı ve muhtar adayı Mehmet Salih Keleş “ 10 Yıldır Yukarı Aydınlı mahallesi muhtarıyım ve 31 Mart’ta yapılacak mahalli seçimlerinde tek aday olarak giriyorum. Görev yaptığım süreç içerisinde mahallemin sorunlarıyla yakinen ilgilendim. Başta taziye evi olmak üzere mahalle sakinlerinin sorunları ilgili yapılması gerekeni yaptım. Maddi manevi tüm imkanlarımı seferber ederek gereken hizmet ve yardımları yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Önümüzdeki dönemde 5 yıl boyunca devletin bana vereceği muhtarlık maaşımı Yukarı Aydınlı mahallesinde ikamet eden üniversite ve lise öğrencilerinin eğitimleri için kendilerine bağışladığımı belirtmek istiyorum. Bunu seçimi kazanmak için bağışladığımı düşünen olabilir, seçimi kazanmak gibi bir sorunum yok çünkü seçime tek aday olarak giriyorum. Yukarı Aydınlı’nın her bir sakinine bana olan güvenleri, destekleri ve tek aday olarak seçime girmemi sağladıkları için her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi
Keleş “Ben Yukarı Aydınlı Mahallesinde doğdum ve büyüdüm. Mahallemin karış karış her yerini biliyor her bir ferdini yakinen tanıyorum. Ciddi ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz var. “muhtarlık işi, gönül işi” gerçekten bu işin gönül işi olduğunu ispatlamak için böyle bir karar aldım. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde devletimizden alacağım maaşımı mahallemizde ikamet eden üniversite ve lise öğrencilerine bağışlıyorum. Amacım ihtiyaç sahibi öğrencilerimize katkıda bulunarak böylelikle ailelerine bir nebze de olsa katkı vermektir. Bunun diğer muhtarlarımıza örnek ve teşvik olmasını umut ediyorum” dedi

Gazetemizin imtiyaz sahibi Rıdvan Fidan gerek nazik ziyaretleri için gerek yapmış olduğu bağışla öğrencilere yapmış olduğu maddi manevi katkı için Yukarı Aydınlı Muhtarı ve muhtar adayı Mehmet Salih Keleş’e İletişim Gazetesi ailesi adına teşekkür ederek başarılar diledi.