DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

“81 ile 81 Akülü Sandalye” kampanyası

Yayınlanma Tarihi : Google News
“81 ile 81 Akülü Sandalye” kampanyası

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin başlatmış olduğu “81 ile 81 Akülü Sandalye” kampanyası çerçevesinde Kızıltepe Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Sara Çelik’e akülü sandalye verildi.

Cumhuriyet Ortaokulu Müdür Yardımcısı Abdulkadir Koçhan, “81 İle 81 Akülü Sandalye” kampanyasının Türkiye’nin çeşitli yerlerinde görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin sanal alemde örgütlenerek yaptıkları bir kampanya olduğunu söyledi.

Koçhan, geçen sene yapılan kampanya ile 51 engelliye akülü araç sağlanarak, onların yürüyen ayağı olduklarını belirtti.

Okullardaki öğretmen ve öğrencilerin yoğun bir yardım toplama faaliyetine girdiklerini dile getiren Koçhan, şöyle konuştu:

“Öğrencilerimiz, haftalık harçlıklarını getirip öğretmenlerine verdiler. Bu yılda 35 ilimizde bu kampanya kapsamında 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda sandalyeler engelli kardeşlerimiz ile buluşacaktır. Bizler Din Kültürü öğretmenleri olarak her zaman sosyal sorumluluk projelerinin içinde yer almaya ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimize destek olmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda bu yıl 8. sınıf öğrencilerimizden Sara Çelik adlı öğrencimize akülü sandalyemizi hediye ediyoruz. Bu arada duyarlı vatandaşlarımızı bu konuda bize desteğe davet ediyoruz. Allah yapılan yardımları kabul etsin.”