DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Ak Parti Mardin’de kimi aday göstereceğini STK’lara sordu

AK Parti Mardin İl Teşkilatı, 7 Haziran’da yapılacak 25. dönem milletvekilliği seçimleri için, sivil toplum kuruluşlarına yönelik temayül yoklaması yaptı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ak Parti Mardin’de kimi aday göstereceğini STK’lara sordu

Mardin Öğretmenler Evinde yapılan temayülde, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Mardin’de aday olarak görmek istediği 6 kişiyi belirlemek üzere, sandık başına gitti.
AK Parti Mardin İl Başkanı Bahattin Uncu, yaptığı açıklamada, AK Parti milletvekilli adaylarını belirleme çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.
Kentteki çeşitli sivil toplum kuruluşları, vakıflar ve derneklerin bu sürece dahil edildiğini belirten Uncu, AK Parti’nin istişare kültürünü, demokrasi kültürünü en güzel şekilde yaşattıklarını, bunun en güzel örneğininde şimdi sergilendiğini söyledi.
Uncu, şöyle dedi: ” Bu noktada öncelikle kendisine gelen temayül sonuçları, mülakat komisyonu raporları, ara komisyonun değerlendirmeleri, kamuoyu yoklamaları anket sonuçları önlerine gidecek. Mardin’de şehrin görüşünü alınacağı bu temayül yoklaması sonuçları da üst kurul tarafından değerlendirmeye alınacak. Bugün bu oylamayla AK Parti istişarenin en güzel örneğini gerçekleştiriyor.”