DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

‘Babasının hayrına’ dolandırıcılık

Mardin’de karı-koca olan S.K.(72) ve M.K.(68) isimli şahıslara V.D. 38 isimli şahıs kendisine 1.000 TL para vermesi durumunda kendilerine 3500 dolar vereceğini, bunu babasının hayrına yaptığını söyledi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
‘Babasının hayrına’ dolandırıcılık

Mardin’de karı-koca olan S.K.(72) ve M.K.(68) isimli şahıslar havaradar rampası civarında bulundukları esnada beyaz renkli bir aracın yanlarında durduğunu ve kendilerini gidecekleri yere kadar götürebileceğini söylemesi üzerine araca bindiklerini, araç sürücüsünün 1.000 TL para vermesi durumunda kendilerine 3500 dolar vereceğini, bunu babasının hayrına yaptığını söyledi.
Bunun üzerine kendilerinde ancak 620 TL olduğunu ve o kadar verebileceklerini söyleyen çift 620 TL parayı araç sürücüsüne verdiler. Araç ile 1. Cadde üzerinde bulunan bir sokağa girdiklerini, aracın sürücüsü bir ev göstererek bu eve gidin size parayı verecekler demesi üzerine eve gittikten sonra dolandırıldıklarını anladıklarını söylediler.
Polise yaptıkları şikayet üzerine yapılan çalışmalar neticesinde MOBESE kamerası görüntülerinden bahse konu aracın plakası tespit edilerek araç sahibi V.D.(38) isimli şahıs gözaltına alındı.