DOLAR31,0869% 0.31
EURO33,6992% 0.15
STERLIN39,4332% 0.18
FRANG35,2819% 0.19
ALTIN2.018,64% 0,08
BITCOIN1.596.707-1.759
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Çiftsüren’den Gazetemize ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mardin birinci sıra adayı Mehmet Çiftsüren Gazetemize bir ziyaret gerçekleştirdi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Çiftsüren’den Gazetemize ziyaret

Yanındaki heyetle Gazetemiz İmtiyaz sahibi Rıdvan Fidan’ı ziyarete gelen Çiftsüren gerçekleştirilen sohbette gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.
Mardin’de Esnafın hali içler acısı diyen Çiftsüren, “Bende Mardin’de Esnaflık yaptım. Ben dahil birçoğumuz iflas ettik. Allah nasip ederse Millet vekili seçildiğim taktirde esnafın sorunlarını Meclise taşıyacağım. Hükümet esnafa kredi veriyormuş. Esnaf sıkıntıda olduğu için kredi almak zorunda kalıyor zaten daha sonra aldığı kredi yi de ödeyemiyor” dedi.
Mardin’de Tarım alanlarının imara açılmasını felaket olarak değerlendiren Çiftsüren, Tarım alanları Ülkenin genelinde imara açılmamalıydı bu tam bir felakettir. Adım attığımız her yerde betonlaşma görüyoruz Ülke olarak ihtiyacımız olan Tarım ürünlerini üretemiyoruz. Bu da bizi ithalata zorluyor.
Elektrik olayına da değinen Çiftsüren, İnsanların en doğal hakkı olan elektriğin ticaret kapısına dönüştüğünü söyledi. Türkiye’de ve bölgede TEDAŞ başta olmak üzere birçok kurum özelleştirildi. Bu da Kurumların insanlar üzerinde hukuksuz kazanç elde etmesine neden oldu. Bölgede sıkça yaşanan elektrik kesintileri vatandaşları isyan derecesine getirdi.
Hükümetin Eğitim alanında getirmiş olduğu 4+4+4 sisteminin sonucunda eğitimsiz bir gençliğin yetiştiğini iddia eden Çiftsüren, Bu sistemi getiren Bakanlık eğitim sisteminden çok bir televizyon gençliğini yetiştiriyor. Bu sistemle okula başlayan bir çocuğun boyu daha tahtaya yetişmiyor. Her gelen Bakan kendisine göre bir müfredat hazırlayıp uygulamaya geçiriyor. Ne yazık ki Eğitim Sistemimiz Kevgire dönüşmüş durumda, Çocuklarımızın da aklı karışmış durumda ayrıca atanamayan öğretmenleri hazırlıksız ve donanımsız bir halde göreve getirmek de eğitime uygulanan bir cinayettir diye konuştu.
Mehmet Çiftsüren Ülke genelinde olacak seçim sonuçlarının hayırlara vesile olmasını dileyerek gazetemizden ayrıldı.