DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

‘Ebu Yetim’den Yetim Çocuklara Bisiklet

Mardin İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH)’nın Yetim biriminde gönüllü olarak çalışan Ebu Yetim (Yetimlerin Babası) lakaplı Abdurrahman Ceylan, Başlattığı projeyle Ramazan ayında her yetim aileye bir bisiklet kazandırmak için bir çalışma başlattı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
‘Ebu Yetim’den Yetim Çocuklara Bisiklet

‘Bize Ramazanda iyilik yaraşır” sloganıyla başlattığı projeyi tamamlamak için, Abdurrahman Ceylan şimdiden kapı kapı dolaşıp vatandaşlardan yardım talep ediyor.
Kampanyaya özel olarak bastırdığı broşürlere Mardin’in tüm sokaklarına asmaya çalışan Ceylan Önceden belirlediği yetim olan ailelere bisiklet parası temin etmek için yoğun çaba harcıyor.
Projenin amacı hem yetim çocukları sevindirmek hem de bu çocukları ekran başından alıp sosyal hayata kazandırmak.
Konuyla alakalı Mardin İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH)’nın Yetim biriminde gönüllü olarak çalışan proje sahibi Abdurrahman ceylan, Şu anda mübarek üç ayların içerisindeyiz bu mübarek aylarda yoğun çaba sarf ederek Ramazan ayında her yetim aileye bir bisiklet kazandırmak için uğraşıyoruz. Ramazan ayı geldiğinde de bu verdiğimiz emeği Hayır sever vatandaşlarımızın desteği ile de Yetim çocuklarımızı sevindirmiş olacağız Allah’ın izniyle. Yetim çocuklarımızın birer bisiklet sahibi olmaları onların en doğal hakkıdır. Bunu gerçekleştirmek de biz ve tüm hayırsever vatandaşlarımızın boynunun borcudur. Herkese bu anlamlı kampanya ya katılmaları için çağrı yapıyorum diye konuştu.
Kampanya ya katılmak isteyen Hayırsever vatandaşlar şu irtibat telefon numarası ve adresten ulaşabilirler.
Abdurrahman Ceylan: 0505 773 10 91
Adres: 13 Mart Mah. Mardem iş Mrkz. Kat:2, No:6 Artuklu/MARDİN
Email: mardinyetim@hotmail.com