DOLAR32,2198% 0.12
EURO35,0451% 0.09
STERLIN41,0377% 0.13
FRANG35,4064% 0.16
ALTIN2.513,91% 0,14
BITCOIN70.312,916.125
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Engelli vatandaşların hayali gerçek oldu

Mardin Valiliği ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının ortaklaşa düzenlediği organizasyonda 17 engelliye akülü araç verildi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Engelli vatandaşların hayali gerçek oldu

Mardin Müftülüğü Bahçesinde gerçekleştirilen programa Vali Mustafa Taşkesen, Vali Yardımcısı Ali İkram Tuna, Mardin Müftüsü Dursun Ali Coşkun Kaymakamlar ve Engelli aileleri katıldı.
Mardin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ikinci aşama 54 adet daha akülü aracı Engelli vatandaşlar ile buluşturacak.
Son Valiler Kararnamesi ile Merkeze alınan Vali Mustafa Taşkesen son gününde bu tür hayırlı bir işe vesile olduğunu ve mutlu ayrıldığını dile getirirken Akülü araç sahibi olan engelli vatandaşlar ve aileleri de memnuniyetle-rini dile getirdi.
Vali Mustafa Taşkesen, “Geldiğim gün itibari ile ilk fırsatta imkanlar yettikçe her ay bir akülü araba alalım istişaresinde bulunmuştuk o talimatlarda bulunmuştuk. Onu biraz geçikmeli de olsa bugün gerçekleştiriyoruz. Son Günüm de olsa böyle hayırlı bir hizmete vesile olduğum için kendimi bahtiyar atfediyorum. Tabi Engelli kardeşlerimiz son zamanların moda tabiri ile dezavantajlı gruplar. Onlara iki kez fazla hizmet için çalışmalıyız diye düşünüyorum. İnşallah bundan sonrada bu tür hizmetler devam edecek bundan önce olduğu gibi bundan sonrada devam edecek” dedi.
Mardin Sakatlar Derneği Başkanı Hasan Anuk, “Bugün çok anlamlı bir gün Özellikle engelliler için önemli bir gündü 17 engelli arkadaşımızı sevindirdik. Bunun dışında da şu anda 60’ı 17 verdik. Geriye kalan arkadaşlarımızda şuanda aynı bu şekilde bir mutlu günü bekliyorlar. Bu vesile ile de hem hayırsever iş adamlarını hem de büyüklerimizi derneğimize bekliyoruz”.
Engelli Annesi Vatandaş Fikriye Demirtaş, “Çok duygulandım söyleyecek bir şey bulamıyorum. Allah valilerimizden eli uzananlardan herkesten razı olsun. Daha önce ona bir tane araba almıştık. Onu dolaştırmak için bazen sıkılıyor o yüzden. Çok sevinçliyim kendine dolaşacak mutlu olacak ve ben ondan daha mutlu olacağım” dedi.
Engelli Vatandaş Abdulvahap Öter, “Mutluyum en azından bir yere çıkma imkanım oluyor. Bir Parka gidebilirim bir hava almaya çıkabilirim. Şuanda çok mutluyum duygularımı anlatamam çok mutluyum” dedi.

 

Vehap Erdoğan