DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN67.240,010.341

Engellilere Medikal Malzeme Desteği

Yayınlanma Tarihi : Google News
Engellilere Medikal Malzeme Desteği

Mardin’de 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen tören ile ihtiyaç sahibi engelli bireylere 32 adet medikal malzeme dağıtımı yapıldı.
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında medikal malzeme dağıtım töreni Sanat Akademisi’nde gerçekleştirdi.
Törene Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Devrim Demir ve Ahmet Türk, Genel Sekreter Mehmet Raci Bilici, Artuklu Belediye Eş Başkanı Mehmet Ali Amak, TÜM BEL-SEN Mardin Şube Eş Başkanı Deniz Araç, Kızıltepe Engelliler Birliği Derneği Başkanı İzzettin Akbaba, Mardin Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları ve çok sayıda engelli birey katıldı.
Engelli bireylerin toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak ve ailelerine yardımcı olmak amacıyla düzenlenen tören Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin Sanat Akademisi Konservatuar Halk Müziği Ekibinin müzik dinletisi ile başladı. Kürtçe, Türkçe, Arapça ve Süryanice ezgilerini seslendiren Halk Müziği Ekibi, tören salonunda bulunanlara keyifli dakikalar yaşattı.
‘Bütün imkanlarımızda engelli kardeşlerimizin yanındayız’
Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk ise, engelliler haftasında olduklarını hatırlatarak, şöyle konuştu: “Engelliler bize emanet olan bir kesimdir. Onlara hizmet etmek sorunlarına yardımcı olmak gibi bir sorumlulukla bir görevle karşı karşıyayız. Bundan emin olmalarını isterim ki Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak bütün imkânlarımızla bu kardeşlerimizin yanında olacağız. Onların ihtiyaçlarını, onların bizden taleplerini yerine getirmek için bütün gücümüzle çaba göstereceğiz. Türkiye’ye baktığımız zaman gerçekten bugün engelli kardeşlerimize karşı sosyal alanda yapılan hiçbir hizmet yok. Veya bu hizmetlerin yeterli olmadığını biliyoruz. Elbette ki belediyelerin bu konuda üstlerine düşen görevleri de çok ciddi bir şekilde karşılamak için önemli bir sorumluluğu var. Bizler de bu kardeşlerimize söz veriyoruz. Belediye onların emirlerinde olacak. Bütün imkânlarımızla gücümüzle onlarla birlikte bu süreci birlikte götüreceğiz.”
Tören kapsamında eş başkanlar Demir ve Türk tarafından engelli bireylere 9 adet Akülü Tekerlekli Sandalye, 3 adet manüel tekerlekli sandalye, 3 adet çocuk manuel tekerlekli sandalye, 3 adet çocuk puseti, 9 adet tansiyon ölçüm cihazı, 1 adet buhar makinası, 3 adet şeker ölçüm cihazı ve 1 adet yürütecin dağıtımı yapıldı.