DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Gazetecilik kursuna yoğun ilgi

Mardin’de İlk defa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Mardin Gazeteciler Cemiyetinin ortaklaşa projelendirip başlattığı gazetecilik ve fotoğrafçılık kursuna ilgi her geçen gün artıyor.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Gazetecilik kursuna yoğun ilgi

Mardin Gazeteciler Cemiyeti Toplantı salonunda Hafta içi ve hafta sonu olarak iki gruba verilen kursta, “Haber nedir nasıl yazılır, Haber yazım teknikleri, Basının Toplum üzerindeki etkileri, Haber fotoğrafı, Gazeteciliğin temel ilkeleri ve Temel Fotoğraf Eğitimi” başlıkları altında eğitimler veriliyor.
İki ay kadar sürecek olan gazetecilik ve fotoğrafçılık kursunun sonunda Haber yazabilecek dereceye gelen kursiyerlere kurs katılım belgesi verilecek.
Eğitici Öğretmenliğini, gazetemiz muhabiri Vehap Erdoğan ve Fotoğrafçılık alanında Uzman olan Mehmet Çimen’in yaptığı Kursa Memur, Öğrenci ve vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.
Mardin’de bir ilk olma özelliğini taşıyan Kursun temel amacı, genç nesil gazeteci yetiştirmek.
Başlatılan Gazetecilik Kursuna Kurum Olarak Destek veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Kuzu; “Mardin’de İlkler gerçekten çok önemli yenilikçi ve insanların yetişmeleri konusunda yapılacak olan tüm eğitimlere destek verdik ve vermeye de devam edeceğiz. Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün temel hedefi zaten hem spor hem de sosyal anlamda gençlerin, İnsanların kendilerini geliştirmeleri için öncü ve destek olmaktır. Mardin Gazeteciler Cemiyetinin başlatmış olduğu bu eğitim çok önemli bir olay olmakla beraber Mardin için artı bir değerdir biz buradan kendilerine başarılar diliyoruz” dedi.
Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik’te, Cemiyetimizi açalı birkaç ay olmasına rağmen geriye dönüp baktığımızda hakikaten güzel işlere imza attığımızı düşünüyorum. Kısa süre içerisinde Artuklu da birkaç okula gidip Lise son sınıf öğrencilerine zararlı alışkanlıklar ve gazetecilik alanlarında eğitimler verdik. Temel hedefimiz bu konuda bütün okullara gidip geniş bir öğrenci kitlesine ulaşmak. Şimdi de Cemiyetimiz bünyesinde görev yapan Gazeteci, Muhabir arkadaşların desteği ile bu kursu başlattık çok iyi tepkiler alıyoruz ve buraya gelen kursiyer arkadaşlar memnuniyetlerini dile getirip çıtayı daha da yükseltmeyi düşünüyorlar ve buda bizi fazlasıyla memnun ediyor” diye konuştu.
Kursun Eğitici öğretmenliğini yapan gazetemiz muhabiri Vehap Erdoğan ise, “Biz burada başlangıç seviyesi olarak gelen kursiyer arkadaşlara gazetecilik ve fotoğrafçılık alanında eğitimler veriyoruz. Kursa gelen Kursiyerler iki ayın sonunda haber yazabilecek duruma gelecekler. Kursa katılımın yoğun olması ve Kursiyerlerin fazlasıyla istekli olmaları bizleri fazlasıyla mutlu edip sevindiriyor. umarım bu arkadaşlar ilerleyen zamanlarda gazetecilik alanında çok iyi yerlere gelirler ülke olarak genç zihinlere ihtiyacımız var diye düşünüyorum” dedi.