DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Gençler ”Sporla sağlıklı geleceğe” hazırlanıyor

Mardin’de 1947 sağlık spor kulübü bünyesinde 6 branşta ter döken sporcular ”Sporla Sağlıklı Geleceğe” sloganıyla İçişleri Bakanlığının desteklediği ve 1947 Spor Kulübünün hazırladığı proje Kapsamında 200’e yakın sporcuya spor malzemesi dağıtıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Gençler ”Sporla sağlıklı geleceğe” hazırlanıyor

Mardin Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirilen tören kapsamında, Mardin Valisi Mustafa Taşkesen öncülüğünde 6 branşta ter döken sporcular hem hünerlerini sergiledi hemde spor malzemesi aldı.
Bir yıla yakındır süren proje kapsamında Altı branş ile 200 sporcu hocalarının eşliğinde kulüplerinde kendilerini geliştiriyor.
İçişleri Bakanlığının da desteklediği proje Kapsamında eğitim gören sporcular önümüzdeki sene içerisinde müsabakalara katılacak.
Kulüp bünyesinde eğitim gören Sporcular Proje ile birlikte hedeflerinin Milli sporcu olma yolunda ilerleme olduğunu belirtti.
Program Kapsamında hediyeleri dağıtan Vali Mustafa Taşkesen, Biz elimizden geldiğince spora ve sporcuya destek vermeye çalışıyoruz, fakat şu da bir gerçek ki Ülkemizde ve dünyada yatırımların tümü Futbol’a yapılıyor ve pastanın en büyük dilimi Futbol’a ayrılmış vaziyette. Bu nedenle bu adaletsizliğin önüne bazen biz bile geçemiyoruz. Bizim tek amacımız ve gayemiz Futbol dışında kalan Amatör spor branşlarının da ülkemizde geliştirilmesini sağlamak. Bu yönde Mardin de çalışmalarımız sürüyor. Eminim ki bu salonda bulunan sporcularımızın bazılarını ilerde Milli Takımda göreceğiz ve bu bizi fazlası ile mutlu edecektir.
1947 Sağlık Spor Kulübü Başkanı Kadri Çalım, “Altı tane branşta toplam 200 tane sporcuya malzeme dağıttık ve bir sene boyunca 6 tane branşta hocalarımızın eşliğinde bunlara temel spor ilgili branşlardaki temel spor eğitimlerini vereceğiz. Bir kısmını bir sonraki sene müsabakalaştıracağız yani lisanslı sporcumuz olarak kulübü ilgili branşlarda temsil edecekler. Şiarımız bu yetişen alt yapıdan sonra bunları uluslar arası sahnede yani Türkiye’yi milli sporcu ünvanında temsil edebilecek bir ünvanı kazandırabilmektir”.
Sporcu İrem Mete, “1947 Sağlık spor kulübün de voleybol takımında oynuyorum. Bugün burada malzeme aldığımız için mutluyuz. Çünkü daha iyi, daha verimli olacağını düşünüyoruz artık. Antrenmanlarımız iyi geçiyor inşallah milli takımda olmayı düşünüyoruz. Elimizden geleni yapıyoruz bunun için”.
Sporcu Sezin Kerelti, “2005 Yılından beri hentbol takımında yer alıyorum. Mardin’in belli sporcuları şuan milli takımda ve bizde Allahın izni ile bu Milli Takımda yer alacağız. Hocalarımızın yardımı ile, Valimizin yardımı ile, Kulübümüzün yardımı ile baya ekipmanlarımız var. İyi bir hizmet sağlıyorlar bize, bütün branşlarda bunu istiyoruz yani bize yardımlarından dolayı hepsine teşekkür ediyoruz”.

 

Vehap Erdoğan