DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Girişimcilik kursunu tamamlayan gençlere sertifika

MARSİAD İle KOSGEB İşbirliği ile açılan girişimcilik kursunu tamamlayanlara sertifika verildi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Girişimcilik kursunu tamamlayan gençlere sertifika

Mardin Sanayici ve İşadamları Derneği ile KOSGEB işbirliğiyle açılan “Girişimcilik Kursunu” başarı ile tamamlayan 30 genç yatırımcıya sertifikaları Organize Sanayi Bölgesi Hizmet Binasında düzenlenen bir tören ile verildi.Törene Vali Yardımcısı Ali Güldoğan,Kızıltepe İlçe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, MARSİAD Başkanı Nasır Duyan, OSB Yönetim kurulu üyeleri ve iş adamları katıldı.
Mardin Organize Sanayi Bölgesi Hizmet Binasında İktisatçı Öğretim üyesi Doç. Dr.Hüseyin Haşimi Güneş tarafından verilen 72 saatlik eğitimi başarı ile tamamlayan 30 genç yatırımcıya sertifikaları tören ile verildi. MARSİAD Başkanı Nasır Duyan,gençleri yatırıma teşvik etmek amacıyla KOSGEB işbirliğiyle açtıkları girişimcilik kursuna yüz dolayında müracaat olduğunu söyledi. Duyan” Biz gençlerin girişimcilik kursların bu kadar ilgi göstereceklerini tahmin etmedik.Kursa umduğumuzdan fazla ilgi geldi.İlk etapta 30 genç girişimcimize kurs verildi. Önümüzdeki süreçte yeni kurslar açacağız.Girişimcilik kursunu başarı ile tamamlayan gençlerimiz,işyeri açarlarsa Mardin ekonomisine önemli katkılar sağlayacaklarına inanıyorum. MARSİAD olarak genç girişimcileri desteklemeye hazırız.” Dedi.
Mardin Vali yardımcısı Ali Güldoğan ise,ilk bakışta Mardin’in turizm kenti olduğu görüntüsünün öne çıktığını belirterek “ Biz Mardin’i bir turizm kenti olarak biliyorduk.Zaman içinde sanayide ve tarımda da önemli bir potansiyele sahip olduğun gördük.OSB ‘de güçlü bir sermaye ve genç girişimcilerin başarılarına tanık olduk.Çağımız gereği,emek yoğun değil,teknoloji ve ilgi yoğun bir girişimcilik anlayışı ile başarının yakalanabileceğine inanıyorum.Genç girişimcileri tebrik ediyorum “ şeklinde konuştu.
Törene katılanlar “genç girişimcilere” sertifikalarını vermelerinin ardından,katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektitildi.

selman AslanaçierTÜM YAZILARI

DÖVİZ KURLARI

 • DolarDOLAR
  ALIŞSATIŞFARK
 • EuroEURO
  ALIŞSATIŞFARK
 • SterlinİNG. STERLİNİ
  ALIŞSATIŞFARK
 • FrangİSV. FRANGI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Kanada DolarıKAN. DOLARI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Çeyrek AltınÇEYREK ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • Gram AltınGRAM ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • BitcoinBITCOIN
  FİYATDEĞİŞİM

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış