DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Günlüoğlu: Hastalıktan önce tedbir alınmalıdır

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Mardin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nün işbirliği ile okulda zararlı alışkanlıklarla ilgili seminer düzenlendi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Günlüoğlu: Hastalıktan önce tedbir alınmalıdır

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Mardin Şubesi ve Mardin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nün işbirliği ile okulda düzenlenen seminerde öğrencilere zararlı alışkanlıklar anlatıldı.
Düzenlenen Seminere konuşmacı olarak Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu ve Halk Sağlığı İl Müdürü Saffet Yavuz katıldı. 250’yi aşkın öğrencinin katıldığı zararlı alışkanlıklar seminerinde okul müdürü Hüseyin Ataç ve bir kısım öğretmen de hazır bulundu.
Seminerde konuşan Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu özetle şunları söyledi: “Yeşilay Türkiye’nin en eski kurumudur. Kurulduğu 1920’den beri zararlı ve bağımlık yapan madde ve davranışlar ile mücadele etmektedir. Yeşilay’ın en önemli sloganı felaketten önce insanları ve özellikle gençleri haberdar etmektir. Maalesef ülkemizde kötü bir gelenek vardır; önce hastalanıyoruz, sonra doktora gidiyoruz. Bu anlayış mutlaka değişmelidir. Biz tedavi edici hekimlikten koruyucu hekimlik uygulamasını başlatmalıyız. Devletin gerçekten zararlı alışkanlıklar konusunda aldığı tedbirler yeterli olmamakla birlikte sevindiridir.”
Teknolojik bağılılıklara da değinen Şube Başkanı Günlüoğlu, ‘teknolojinin süratli bir şekilde geliştiğini, hayatımızı çok yönlü kolaylaştırdığını, ancak gereği kadar kullanılması gerektiği, teknolojinin esiri olunmaması gerektiğini’ anlattı.

“Gençler bu ülkenin geleceğidir, Sağlıklı olmalıdır”
Seminerde söz alan İl Halk Sağlığı Müdürü Saffet Yavuz ise, ‘Gençlerin sağlığını çok önemsediklerini, bu konuda her zaman Yeşilay Cemiyeti ile birlikte çalışmak istediklerini, gençlerin bu ülkenin geleceğini oluşturduklarını, bu nedenle sağlıklı olmaları gerektiğini’ vurguladı.
Seminerde öğrencilere madde bağımlılığını anlatan kısa bir film izlettirildi ve çekilen hatıra fotoğrafı ile seminer sona erdirildi.