DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Hazır beton üreticilerine bilgilendirme toplantısı

Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce hazır beton üreticilerine daha güvenli beton üretilmesi konusunda bilgi verildi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Hazır beton üreticilerine bilgilendirme toplantısı

Müdürlüğün çok amaçlı toplantı slonunda verilen eğitimde konuşan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Vekili Halil Kösesoy, hazır betonu oluşturan çimento, agrega ve katkı maddelerinin mutlaka CE işaretlemesine tabi olması gerektiğini söyledi.
Bu toplantıların önemli olduğunu belirten Kösesöy, “Mardin’de can ve mal güvenliğini sağlayan sağlam yapıların yapılmasında hazır betonun standartlara uygun üretilmesi hayati önem arzetmektedir” dedi.
Yapı Denetimi ve Yapı Malzemeleri Şube Müdürü Alaattin Demirat ise, standartlara uygun olmayan beton üreten firmalara idari yaptırım cezaları uygulandığını belirtti.
Demirat, şöyle dedi: “Ancak amaç ceza vermek değil, üreticiler tarafından kaliteli beton üretilmesini sağlayacak tedbirleri almaktır. İlimizde faaliyet gösteren hazır beton üreticilerinin standartlara uygun hazır beton üretmesi; hem prestijlerini arttıracak, hem yapıların ömrünü uzatacak, hemde olası hayati riskleri ortadan kaldıracaktır”