DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
Rıdvan FidanTÜM YAZILARI

İkinci Umre kafilesi de yola çıktı

Bir süre önce özel bir firmanın organizasyonuyla kutsal topraklara giden umre kafilesinden sonra Mardin müftülüğüne kesin kayıt yaptıran 42 kişilik  kafile de Mardin Müftülüğü önünden dualarla uğurlandı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
İkinci Umre kafilesi de yola çıktı

Umreye gidecekler için Mardin Müftülüğü önünde bir uğurlama töreni düzenledi. Törene İl Müftü Vekili İsmail Ünal, Hac ve Umre Şube Müdürü Zübeyir Aslan Müftülük çalışanları ve vatandaşlar katıldı.Törende kısa bir konuşma yapan Müftü vekili İsmail Ünal Umrecilere kutsal topraklarda yapmaları gereken bazı ibadetler hakkında çeşitli bilgiler verdi.

Müftü Ünal, ayrıca konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Öncelikle Mardin’den ve memleketimizin her köşesinden Umre vazifesini eda etmek için kutsal topraklara gidecek olan vatandaşlarımıza hayırlı yolculuklar temennisiyle Rahman’ın evi Ka’be’yi, Makam-ı İbrahim’i, Safa ile Merve’yi ve Hacerü’l-esved’i ve Peygamber Efendimizin nurlu Medine’sini usulüne uygun olarak ziyaret edip buralarda ibadet edebilmelerini yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Umre ibadetini gerçekleştirenler için Sevgili Peygamberimiz (s.a.s.)’in bildirdiği şu müjdesini veriyorum. “Umre ibadeti, daha sonraki bir umreye kadar işlenecek günahlara kefârettir. Mebrûr haccın karşılığı ise, ancak cennettir.”

14 gün boyunca kutsal topraklarda misafir olacak umreciler 7 gün Medine 7 Gün Mekke’de konaklayacak. Umreye gidecek olan vatandaşlar heyecanla kendilerini Diyarbakır Havaalanına götürecek olan otobüsleri beklerken yakınları da onların heyecanlarına ortak oldu. Dualarla kutsal topraklara yolcu edilen umre grubu Diyarbakır Havaalanından saat 21:30 uçağıyla Medine’ye hareket etti.