DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

‘Kadına Şiddetti Önlemede İdamdan Ziyade İmana İhtiyaç var’

AK Parti Mardin milletvekili aday adayı olan düşünce kuruluşu USTAD başkanı Ahmet Akgül İlçe teşkilatlarının kadın kollarını ziyaret etti.

Yayınlanma Tarihi : Google News
‘Kadına Şiddetti Önlemede İdamdan Ziyade İmana İhtiyaç var’

Kadın kollarına çözüm süreci ile ilgili uzun yıllar yürüttüğü çalışmaları hakkında bilgi veren Akgül, anaların ağlamayacağı, evlerden ağıtların yükselmeyeceği, şehit haberlerinin gelmeyeceği huzurlu bir ülke hayaliyle çalıştıklarını söyledi.

Görüşme talebine olumlu yanıt verip zaman ayıran kadın kolları teşkilatlarına teşekkür eden Akgül, çözüm sürecinin en önemli tarafını, gelecekte çocuklarını huzurlu bir memlekette büyütmek arzusunda olan annelerin oluşturduğunu söyledi.

Kadınlara verdiği özel önemi adaylık başvurusunda özellikle kadınların ön sırada olduğuna dair örneklemeyle gösteren AK Parti Mardin milletvekili aday adayı Ahmet Akgül özellikle Herkesi derin bir üzüntüye boğan Özgecan meselesi ile ilgili olarak “Elbette hepimizin yüreğini yakan bir meseledir. İslami gelenekten gelen birisi olarak kısasta hayat olduğuna yürekten inanırım. Bu vahşiliğin gerekirse idam dahil en ağır bir şekilde cezalandırılmasından yanayım. Lakin idamdan önce iman sorunumuzu çözmek gerektiğinden yanayım. Bırakın bir yolcuyu taciz etmeyi, en ufak emanete dahi hıyanet etmeyen dindar nesil yetiştirme zorunluluğumuz var. İmanlı bir gençlik yetiştirme zorunluluğumuz var” şeklinde konuştu.