DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Kahveci Casim Ustadan Örnek Davranış

Yayınlanma Tarihi : Google News

Artuklu Savurkapı Mahallesinde uzun yıllardan beri kahvecilik mesleğini yürüten kahveci Casim Gündüzvar kapalı ortamlarda sigara yasağı ile ilgili Yeşilay Cemiyetini sevindiren örnek bir davranış ortaya koydu.
Türkiye Yeşilay Cemiyeti Mardin Şube Başkanı tarafından ziyaret edilen Savurkapı Mahallesinde uzun yıllardan beri kahvecilik mesleğini yürüten kahveci Casim Gündüzvar sigara yasağına riayet ederek Yeşilay Cemiyetini sevindirdi.
Bu davranışını memnuniyet ile karşılayan Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu yılların kahvecisi Casim Gündüzvar’ı kahvesinde ziyaret ederek kendisi için hazırladığı “Teşekkür Belgesi”ni verdi ve bu örnek davranışından dolayı kendisini tebrik etti.

Yasağa Uyan Esnaf Ziyaret Edilerek Ödüllendirilmelidir
Günlüoğlu bu konuda yaptığı açıklamada: “Çardak kıraathanesi olarak bilinen ve sahibi Casim Gündüzvar tarafından yıllardır işletilen kahvehaneyi Yeşilay Başkanı olarak ben ve Yeşilay Üyesi Hasan Ağalday tarafından ziyaret ettik. Kahvede oturan müşterilerin sigara yasağına riayet ettiklerini gördük ve çok mutlu olduk. Çok nezih bir ortamda sohbet ederek çaylarını yudumlayan müşterilerin tutumu gerçekten taktir edilmeye değer idi. Dileğimiz odur ki, herkes bu yasağa uysun. Bu görev hepimizin görevidir. Bütün kahvehanelerin kapalı alanlarda sigara yasağına uymaları, müşterilerini bu konuda uyarmaları gerekir, bu aynı zamanda hepimizin vatandaşlık görevidir. Kendisini ziyaret ederek teşekkür belgesi verdiğimiz kahveci Casim kardeşimizi tekrar tebrik ediyoruz. Bizler Yeşilay Cemiyeti olarak kapalı alanlarda sigara içilmesine karşıyız, bu kanuna riayet edilmesi hepimizin arzusudur. Sigara yasağına uyan kahvecilerin devlet yetkilileri tarafından da ödüllendirilmesini istiyoruz. Biz cemiyet olarak kahvelere bu tür ziyaretleri devam ettireceğiz ve yasağa uyarak örnek davranış sergileyen esnafımıza memnuniyetimizi ifade edeceğiz” şeklinde konuştu.

Sigara Yasağı İle İlgili Kanun Yetmiyor, Denetimler De Arttırılsın
Kapalı alanlarda sigara içilmesi yasağı ile ilgili kanun çıkarmanın yeterli olmadığını belirten Yeşilay Şube Başkanı Günlüğlu “Tütün mamulleri ile ilgili sadece kanun çıkararak sorunun çözülmeyeceğini, bununla birlikte devlet yetkili birimlerinin her yerde denetimlerini sıklaştırması gerektiğini, caydırıcı tedbirlerin alınmasının zorunlu olduğunu, denetim yapılmadan kanun çıkarmanın yararlı olmayacağını” savundu.