DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Kaldırım işgali Yenişehir’e sıçradı

Tarihi Mardin’de birinci caddede yıllardan beri adeta kangren haline gelen ve en son Belediyenin aralıklarla duba ve fidan saksıları bırakarak çözüm bulduğu Kaldırım işgali şimdi de Yenişehir’e sıçradı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kaldırım işgali Yenişehir’e sıçradı

Vatandaşların yürüyüş için kullandıkları Diyarbakır yoluna doğru uzanan kaldırımlara şimdilerde araçlar park ediyor.
Akşam yürüyüşüne çıkan vatandaşlar, araçların kaldırıma park etmesinden dolayı şikayetçi. Kaldırımda araçların park etmesinden dolayı anayolda yürümek zorunda kalan vatandaşlar olaya tepki göstererek yetkililerden bu soruna acilen çözüm bulunmasını istedi.
Araçlar yüzünden kaldırımda yürüyemediği için anayolda yürümek zorunda kalan Üniversite öğrencisi İbrahim Olcan, olaya tepkisini şu şekilde ifade etti; Gerçekten hoş olmayan ve Mardin’e yakışmayan bir görüntü. Kaldırımlar, üstünde yürümek için yapılmıştır. eğer araçlar burada park ederse insanlar nereden yürüyecekler çok merak ediyorum. Araç sürücüleri bu konuda daha hassas davranmalı çünkü burada yaşayan engelli vatandaşlar da var. Hadi kendimizi geçtik engelli vatandaşlar ne yapacak. Yetkililerin bu duruma acilen çözüm bulması gerekiyor.
Olaya tepki gösteren Asiye ve Bülent çifti de, Tamda birinci cadde hal olmuş rahat bir nefes alacağız derken şimdi de Kaldırım işgali Yenişehir de karşımıza çıktı. Gerçekten diyecek bir şey yok. İnsanlar kaldırımdan yürümek istiyor anayoldan değil. Anayoldan zaten araçlar hızlı geçiyor. İnsanlar bu araçlar yüzünden kaldırımda yürüyemediği için anayoldan yürümek zorunda kalıyor ve bu çok tehlikeli.Günümüzde İnsanlara daha rahat kolaylıklar yapılması beklenirken bu tür zorluklar bizleri üzüyor ve Mardin’e yakışmıyor, diye konuştu.
Vehhap Erdoğan