DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması

Mardin Müftülüğü Kur’an-ı Kerim okuma yarışması düzenledi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması

Kur’an Kursu öğrencileri arasında, dört kategoride düzenlenen yarışmaya İl ve ilçelerden toplam 15 öğrenci yarışmaya katıldı.
Mardin Müftülüğü Konferans salonunda yapılan yarışma sonunda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Artuklu İlçe Müftüsü Mustafa Ali Işık başkanlığındaki komisyon tarafından değerlendirilen öğrencilerin performansı izleyenler tarafından takdirle karşılandı.
Konu ile ilgili görüşlerine başvurduğumuz İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, “Kur’an Kurslarına katılımı arttırmak ve Kur’an-ı Kerim’i güzel okumayı teşvik etmek amacıyla Başkanlığımıza bağlı Kur’an Kurslarında okuyan Kız-Erkek öğrenciler arasında 18 yaş üstü ve 18 yaş altı olmak üzere yarışmalar düzenledik. İlçelerinde birinci gelen öğrenciler, bugün Müftülüğümüzde dereceye girmek için yarıştılar. Benim gönlümde hepsi birinci oldu. Ben bu vesileyle Kur’an’a gösterdikleri bu ilgi ve muhabbetten dolayı onlara teşekkür ederken, onları yetiştiren hocalarımız ayrıca çok teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.
Yarışma sonunda dereceye giren öğrenciler şöyle oluştu:
18 yaş altı kızlarda; 1. Midyat Hz. Hatice kız Kur’an kursundan Zeynep Bilgiç 2. Kızıltepe Merkez Kur’an Kursundan Nurgül Kaya,
3.Yeşilli Şeyh Ahmet Kız Kur’an kursundan Mihdiye Sağlam,
18 yaş üstü kızlarda;
1. Kızıltepe Merkez Kız kur’an kursundan Fatma Betül ekinci, 2. Midyat Hacı Cemil kız Kur’an kursundan Medine Topuz,
3. Artuklu şeyh Çabuk Camii kız kur’an kursundan Ayten Algan
18 yaş altı erkeklerde;
1.Kabala Mahallesi Erkek Kur’an kursundan Bilal Koluman,
2.Hacı Kasım Altınkaya kız erkek kuran kursuMuhammed Kaya,
3.Mazıdağı Engin Mahallesi Camii Erkek Kur’an kursundan Mehmet Sait Yabu
Yarışma sonunda Dereceye giren öğrencilere çeyrek altın ve müftülüğün hazırladığı kitaplar hediye edildi. Yarışmada birinci olan Bilal koluman ve Zeynep Bilgiç, Elazığ’da yapılacak bölge yarışmasına katılacak, eğer orada da dereceye girecek olurlarsa, Türkiye Finallerinde yarışmaya hak kazanacak.