DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Kutlu doğum coşkusu

Kutlu Doğum Haftası münasebeti ile Mardin’de DOST-DER tarafından Karayolları Parkında düzenlenen programda yüzlerce kişi Peygamberi andı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kutlu doğum coşkusu

Karayolları parkında toplanan kalabalığa Kürtçe Mevlit dinletildi.
Alanda toplanan kalabalık Peygamber için salavat çekip dua etti. Vatandaşlar program boyunca Ellerinde Üzerinde Allah ve Muhammed yazılarının olduğu bayrak ve flamaları salladı.
Programda renkli elbiseler giyen ilahi kız grubu ilgi gördü. Program daha sonra Kürtçe Türkçe ilahi şiirler ile devam etti.
Kalabalık daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.
Dost-Ser Sekreteri Mehmet Arasan, “Şimdi biz bu etkinliğimizi Peygamber sevdalıları platformu olarak düzenliyoruz. Bizim buradaki amacımız Halkımızın, Milletimizin, Toplumumuzun Peygamberi daha iyi anlaması Peygamberi anlayıp ta kendi hayatlarında tatbik etmeleri ve bu amaçla bu meydanda toplandık” dedi.
Vatandaş Selim Batı: Peygamber sevdalıları her yıl Nisan ayında Kutlu Doğum etkinlikleri düzenlemekte doğrusu Nisan ayı bizim için hem bir coşku ayı oluyor aynı zamanda hem böyle Kutlu Doğuma girerek tatlı bir yoruculuğa da vesile oluyor diyelim. Tabi burada hani sadece toplanma değil aynı zamanda kardeşlerimizi arkadaşlarımızı da görüyoruz. Hem tekrardan birlikteliğimiz kaynaşmamız oluyor. Nasıl ki Sahabeler Peygamberimizi görerek o iman ruhunu tazeliyorlarsa bizde buradaki kardeşlerimizi görerek imanımızı tazeliyor daha fazla imanın doruğa ulaşmasına vesile oluyoruz kardeşlerimiz vesilesi ile. Tabi programımız süresince hocalarımız Peygamberimizin hayatından kesitler sunarak bizleri aydınlatıyorlar yine sanatçı ağabeylerimiz ilahi ve ezgileri ile Peygamber sevgisini kalbimize nakşediyorlar.
Vatandaş Asuman Arasan: Bu Programı Peygamber sevdalılarına üye Dost Der. Düzenlemiş ve Peygamber Efendimizin Kutlu Doğum münasebeti ile burada bulunuyoruz. Biz ailemiz dost ve arkadaşlarımız ile burada bulunuyoruz inşallah. Yani dost ve komşularımızın da böyle programlara teşvik etmesini istiyoruz. İnşallah Allah’u Teala yani onların hayırlarını kat ve kat verir.