DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Mardin Dünyanın en büyük turizm fuarına katılıyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Mardin Dünyanın en büyük turizm fuarına katılıyor

Mardin’in yurt içi ve yurt dışı tanıtım faaliyetleri kapsamında, Dünyanın en büyük turizm fuarı olarak bilinen ve bu yıl 49’uncusu düzenlenen ITB Berlin (Internationale Tourismus-Börse Berlin) Fuarına Mardin Valiliği tarafından 2. kez katılım sağlanacak.

Her yıl Mart ayında Berlin’de düzenlenen fuarın 2015 yılı resmi ortak katılımcısı Moğolistan. Bu fuara oteller, seyahat acentaları, tur operatörleri, havayolu firmaları, araba kiralama firmaları, turizm dernekleri, sistem sağlayıcılar, devlet kurumlarını temsil eden örgütler ve benzeri türden turizm kuruluşları katılıyor.

Fuarda katılımcıların ve ziyaretçilerin aradıkları bilgiye kolay ulaşmasını sağlamak ve etkileşimi kolaylaştırmak için konularına göre; Rezervasyon dünyası, İş ve Seyahat Günleri, Kültür Turizmi, Ekonomik Konaklama, e-Ticaret Dünyası, Mobil Seyahat Hizmetleri, Eğitim ve İş edinme (Kariyer Merkezi), Seyahat Teknolojisi, Eğilimler & Olaylar, Sağlık ve Gençlik Seyahati’nden oluşan sergi bölümleri hazırlanıyor.

Her yıl yaklaşık 100 ülkeden 30 bin basın görevlisi tarafından izlenen ITB Berlin Fuarında turizm alanındaki gelişmeler, hizmetler ve teknolojiler hakkında bilgi aktarımı sağlanıyor.

4-8 Mart 2015 tarihleri arasında düzenlenecek fuarla birlikte, Mardin’in son yıllarda turizm alanında gösterdiği gelişmelere ilave olarak turizmde sürdürülebilirliği sağlamak açısından önem arzeden tanıtım faaliyetlerinin yurtdışı etkinlik zincirine yeni bir halka eklenmiş olacak.

Fuarda, Mardin’in tanıtımı için İngilizce, Almanca ve Japonca hazırlanmış olan medreseler, kiliseler ve Mardin çarşılarının yer aldığı broşürler, telkari, Dvd, sabun, geleneksel badem şekeri, gezi rotasını içeren turizm haritası gibi ürünler ziyaretçilere hediye edilecek.