DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Mardin Valiliğinden Silahlı Saldırıyla ilgili Açıklama

Sabah saatlerinde Mardin Artuklu Üniversitesi yerleşke alanında bulunan Zeynel Abidin Erdem İktisat Fakültesi Önünde bir kişinin ölümü ve dört kişinin yaralamasıyla sonuçlanan silahlı saldırıyla alakalı Mardin Valiliği bir açıklama yaptı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Mardin Valiliğinden Silahlı Saldırıyla ilgili Açıklama

Mardin Valiliğinin yaptığı açıklamaya göre saldırıyı gerçekleştiren A.S., S.S., İ.S. ve K.S. olay yerinden Kaçtıkları araç içerisinde Diyarbakır-Mardin Karayolu üzerinde silahlarıyla yakalandı.

Valiliğinin yaptığı açıklama şu şekilde; “16 Nisan 2015 Perşembe günü saat 09.00 sıralarında Artuklu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde Yapı İşleri ve İnşaat Emlak Dairesi tarafından Yemekhane Binası Yapım İhalesi yapılacağı duyurulmuştur. İhale öncesinde İktisadi İdari Bilimler Fakültesi önünde ihaleye girecek olan iki grup arasında önce sözlü tartışma çıkmış, tartışma kavgaya dönüşmüş ve kavga esnasında silah kullanılmıştır. Olayda M.A., M.E.K., M.A.A., G.Ö., E.S. isimli şahıslar yaralanmışlardır. Saldırıyı gerçekleştiren şüpheliler A.S., S.S., İ.S., K.S. araçla olay yerinden kaçmışlardır.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan takip sonucunda Şüpheliler Diyarbakır-Mardin Karayolu üzerinde olayda kullandıkları 1 adet Pompalı Silah ile 1 adet Şarjör ve 5 dolu fişek (1 tanesi ağzında), 1 adet Fatih 13 marka tabanca ile 2 adet şarjör ve 23 fişek, 1 adet HS-9 marka tabanca ile 2 şarjör ve 18 fişek, 1 adet CZ-75 marka tabanca ile 2 adet şarjör ve 25 fişek, silahlarla birlikte yakalanmışlardır. Ayrıca hastaneye kaldırılan yaralılardan M.A. hayatını kaybetmiştir” denildi.